Taylor Swift

i

Autor: materiały prasowe Universal Music Polska

GWIAZDY

Oto najbogatsze piosenkarki na świecie! To ONE zarabiają krocie

2023-06-02 15:59

Mają miliony fanów i miliony na koncie. Magazyn Forbes opublikował coroczną listę najbogatszych gwiazd show-biznesu. My skupimy się na kobietach, które trzęsą branżą muzyczną. Oto najbogatsze piosenkarki na świecie. TOP 5 może okazać się sporym zaskoczeniem.

Lista najbogatszych piosenkarek na świecie została ujawniona! Kto znalazł się na pierwszym miejscu? To wcale nie Taylor Swift, ani też nie Beyonce. Gwiazdy muzyki zarabiają nie tylko na sprzedaży płyt i biletów na koncerty. Przeglądając źródła ich liczonych w milionach dolarów dochodów, łatwo zauważyć, że każda z wokalistek to także sprytna businesswoman. Często okazuje się, że to właśnie nie projekty muzyczne, a autorskie linie kosmetyków czy ubrań przynoszą im najwięcej zysków. Jak co roku redaktorzy magazynu Forbes pochylili się nad dostępnymi statystykami i przygotowali listę najbogatszych ludzi świata. Pod uwagę wzięto też reprezentantów show-biznesu. Szczególnie ciekawe wydaje się zestawienie najbogatszych wokalistek, bowiem jego szczyt okupuje artystka, o której coraz rzadziej mówi się w kontekście muzyki. Jej ostatnia płyta ukazała się bowiem w... 2016 roku. 

Wpadka Britney Spears. Nie chciała opublikować tych zdjęć!

Doda po koncercie Beyonce: "Jest mi KUR**SKO przykro!"

Najbogatsze piosenkarki

Forbes podsumował zarobki gwiazd. Na szczycie zestawienia najbogatszych wokalistek znalazła się... Rihanna. Piosenkarka zdeklasowała konkurentki. To właśnie ona jako jedyna może pochwalić się miliardem dolarów na koncie. 

Występ Rihanny w przerwie Super Bowl w lutym przyciągnął 121 milionów widzów, co czyni go jednym z najchętniej oglądanych w historii. To był jej pierwszy występ na żywo od ponad pięciu lat i miał miejsce dwa miesiące po wydaniu nowej muzyki do ścieżki dźwiękowej filmu Czarna Pantera. Wokalistka nawiązała współpracę Fenty x Puma i ma około 30% udziałów ze sprzedaży linii bielizny Savage x Fenty. Większość jej fortuny pochodzi z Fenty Beauty, linii kosmetyków do makijażu, której jest współwłaścicielką wraz z LVMH i której sprzedaż podwoiła się w 2022 roku - czytamy na stronie Forbesa.

Oto TOP5 najbogatszych wokalistek w Ameryce.

  1. Rihanna - 1,4 miliarda dolarów
  2. Taylor Swift - 740 milionów dolarów
  3. Madonna - 580 milionów dolarów
  4. Beyonce - 540 milionów dolarów
  5. Celine Dion - 480 milionów dolarów
Źródło: Oto najbogatsze piosenkarki na świecie! To ONE zarabiają krocie