Morgenshtern - 12

i

Autor: Youtube.com/Morgenshtern

Odważna piosenka rosyjskiego rapera. Pokazuje prawdę o wojnie w Ukrainie

2022-03-15 17:01

Wojna w Ukrainie to ogromna tragedia, która przeraziła i poruszyła cały świat. Ludzie z różnych zakątków Ziemi protestują przeciwko rosyjskiej agresji. Na taki czyn zdecydował się również rosyjski raper Morgenshtern. W nowej piosence pt. 12 pokazuje prawdę o cierpieniu mieszkańców Ukrainy. Można usłyszeć słowa, które łapią za serce.

Morgenshtern to w Rosji bardzo znana postać. Raper sprzedaje miliony płyt, a jego koncerty wypełniają się po brzegi. Jakiś czas temu postanowił jednak opuścić swój kraj i przeprowadził się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W obliczu wojny, którą Rosja wypowiedziała Ukrainie, postanowił nagrać piosenkę pokazującą prawdę o tym, co dzieje się u naszych sąsiadów. To odważny ruch, ponieważ rosyjscy artyści są karani za publiczną krytykę rządu. Piosenka Morgenshterna nosi tytuł 12. W utworze wykorzystano nagranie, które dostał producent Wiaczesław Palagin. Pochodzi on z Ukrainy, a jego matka aktualnie walczy o przeżycie. Kobieta znajduje się w schronie i to właśnie stamtąd skontaktowała się z Palaginem. Co mówi kobieta?

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjski muzyk przykuł się do drzwi McDonald's! Chciał dalej jadać w restauracji [NAGRANIA]

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Morgenshtern - odważna piosenka o wojnie

Piosenka 12 poruszyła internautów. Szczególnie dotkliwe są autentyczne słowa ukraińskiej matki, która próbuje uspokoić syna. - Synku, jesteśmy tutaj, właśnie tutaj, nad ranem prawie zerwało nam dach. Pomyśleliśmy, żeby gdzieś uciec, a potem wróciliśmy na miejsce. Siedzimy w milczeniu, w piwnicy przygotowaliśmy dla siebie schron przeciwbombowy. Więc nie martw się - to słowa, które można usłyszeć w utworze 12.

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?

Morgenshtern - sukces piosenki 12

Utwór 12 stał się hitem zaledwie kilka godzin po premierze. Miliony osób zdecydowało się obejrzeć teledysk do piosenki, która może słynnemu raperowi przynieść wiele problemów. W komentarzach można przeczytać wiele podziękowań za odwagę. Klip zamieszczamy poniżej:

Źródło: Odważna piosenka rosyjskiego rapera. Pokazuje prawdę o wojnie w Ukrainie