Uczeń w trakcie lekcji zdalnej

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nauka zdalna od 9 listopada dla wszystkich szkół?! Uczniowie mogą być w szoku!

2021-11-06 11:47

Nauka zdalna, a dokładniej powrót do niej, budzi wielkie emocje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzą najnowsze doniesienia dotyczące funkcjonowania szkół. Sporo w sieci mówi się o tym, że zdalne wrócą w listopadzie. Czy dzieci i młodzież rzeczywiście powinni być przygotowani na lekcje online od 9 listopada?

Nauka zdalna od 9 listopada to kolejne rozwiązanie, które budzi wielkie emocje wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wbrew temu, czego obawiano się w wakacje, rok szkolny 2021/22 rozpoczął się w trybie stacjonarnym i w takim trybie dalej trwa. Nie można jednak bagatelizować stale rosnącej liczby placówek, które decydują się na przejście na tryb hybrydowy oraz zdalny. Aktualne dane publikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki stały się podstawą do snucia domysłów na temat powrotu nauki zdalnej od wtorku, 9 listopada. Obecnie w trybie stacjonarnym działa już mniej niż 90% szkół podstawowych i ponadpodstawowych, co jest zdecydowanie najgorszym wynikiem od września. Szukając informacji na ten temat, łatwo wpaść w pułapkę. Wszystko przez artykuły z zeszłego roku szkolnego.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od listopada 2021?

Nauka zdalna od 9 listopada

Wpisując w Google hasło nauka zdalna od 9 listopada, łatwo wpaść w pułapkę. Wszystko przez wyniki wyszukiwania z zeszłego roku. W 2020 roku od 9 listopada rzeczywiście obowiązywało rozporządzenie, według którego wszystkie szkoły pozostawały zamknięte wstępnie do 29 listopada, a w rzeczywistości aż do maja. W tym roku szkolnym nie ma jednak żadnych informacji dotyczących powrotu nauki zdalnej. Członkowie resortu oraz minister zdrowia zapewniają, że uczniowie będą dalej uczyć się w szkołach, a nie z domów.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Nauka zdalna od 9 listopada dla wszystkich szkół?! Uczniowie mogą być w szoku!