Myslovitz

i

Autor: Materiały prasowe

Festiwale

Myslovitz dołącza do line-up’u festiwalu Muzyczny Kazimierz w Kazimierzu Dolnym!

2024-03-22 12:35

Zespół Myslovitz dołączył do line-up’u letniego festiwalu Muzyczny Kazimierz, który już w te wakacje odbędzie się w Kazimierzu Dolnym! Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki wystąpi na scenie Kamieniołomów 17 sierpnia. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów nadchodzącej edycji wydarzenia, znaleźli się także: Daria Zawiałow, Ira, Kult oraz Nosowska. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Bilety jednodniowe są już dostępne w sprzedaży!

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych. W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis.  Myslovitz jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie był nagradzany przez Akademię Fonograficzną Fryderykami, jest również zdobywcą Paszportów Polityki, Superjedynek, statuetek Yach Film Festival i wielu innych nagród. 

Tak wyglądają poranki Andrzeja Piasecznego z jego partnerem. Artysta nie owija w bawełnę

Tomasz Szczepanik i jego bracia wystąpili w popularnym serialu

Myslovitz - 25-lecie kultowej płyty

W 2024 roku, czyli 25 lat od premiery płyty „Miłość w czasach popkultury”, ukazało się wznowienie albumu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza, a zespół wspierany od czterech lat przez nowego wokalistę, Mateusza Parzymięso, który sam ukształtował swoją muzyczną tożsamość na muzyce Myslovitz sprzed ponad dwóch dekad, wyruszył w trasę koncertową, podczas której zagra cały album „Miłość w czasach popkultury”. Wzbogacony oczywiście o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt oraz z najnowszej, „Wszystkie narkotyki świata”, która ukazała się w 2023 roku i pozwoliła zespołowi rozgościć się z powrotem w najlepszych klubach i salach koncertowych w kraju. Koncerty zespołu Myslovitz to prawie dwugodzinne show złożone z przebojów znanych wszystkim od trzech dekad.

Muzyczny Kazimierz 2024 - terminarz, bilety

  • 3 sierpnia – Kult
  • 8 sierpnia – Daria Zawiałow
  • 10 sierpnia - Nosowska
  • 16 sierpnia – Ira
  • 17 sierpnia - Myslovitz

Bilety jednodniowe dostępne na www.ticketclub.pl