młodzież

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Młodzieżowe słowa roku 2021 - co oznacza rel, mrozi, ez, cringe? Jak dobrze znasz ten slang?

2021-11-17 14:52

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek co oznaczają słowa takie jak rel, mrozi, ez, cringe i nie tylko? To słówka, których używa na co dzień dzisiejsza młodzież. Zmierz się z naszym quizem poniżej i zobacz, czy potrafiłbyś rozszyfrować slang młodych osób. Uwaga, te słowa biorą udział w ciekawym plebiscycie. Sprawdźcie szczegóły.

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z partnerem, którym jest Uniwersytet Warszawski. Jego celem jest wyłonienie najpopularniejszych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń, którymi posługują się na co dzień. Co ciekawe, w 2021 roku zgłoszono aż 10 350 propozycji, wśród których znalazło się 2 457 różnych słówek. Niedawno jury wybrało finałową 20. na którą można głosować w drugim etapie plebiscytu za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie sjp.pwn.pl. Głosy można oddawać do wtorku 30 listopada włącznie. Kiedy poznamy zwycięskie słowo? Tego dowiemy się na początku grudnia. W skład finałowej dwudziestki, wchodzą słowa takie jak: baza, boomer, cringe, essa, ez, foliarz, gituwa, IMO, kox/koks, mrozi, naua, oddaje, pogchamp, el, sheesh, sus, sześćdziesiona, śpiulkolot, twoja stara, zodiakara.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Młodzieżowe słowa roku 2021 - co oznacza rel, mrozi, ez, cringe? [QUIZ]

Oprócz finałowej 20. z bieżącego roku, w słowniku młodzieżowym zapisały się także inne słowa. Między innymi jest to: jesieniara, rzepiara, sztos, XD, dzban, alternatywka i nie tylko. Czy wiesz co oznaczają młodzieżowe słowa roku 2021? Sprawdź swoją wiedzę na ten temat w quizie poniżej. Dzięki temu masz okazję dowiedzieć się, jakich szyfrów używa podczas komunikacji dzisiejsza młodzież.

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Źródło: Młodzieżowe słowa roku 2021 - co oznacza rel, mrozi, ez, cringe? Jak dobrze znasz ten slang?