Wrześniowe koncerty Miasto Muzyka – JIMEK bierze na warsztat polski hip-hop, Kizo kolejnym headlinerem, a Beata Kozidrak na jednej scenie m.in. z Margaret, Rosalie. i IGO

i

Autor: Materiały prasowe

Miasto Muzyka by Empik: JIMEK, Kizo, Margaret, Rosalie i IGO na jednej scenie! [DATY]

2021-08-25 15:23

Znamy kolejne szczegóły jednego z największych wydarzeń muzycznych tego roku – koncertów Miasto Muzyka by Empik. W ostatni weekend września warszawskie Lotnisko Bemowo rozgrzeje muzyka płynąca z serc wielu polskich miast. Usłyszymy gwiazdy różnych gatunków – od hip-hopu, przez pop, po muzykę symfoniczną. Tylko tutaj zabrzmi premierowo najnowsza kompozycja JIMKA – „Historia polskiego hip-hopu”.

Z kolei diva polskiej sceny Beata Kozidrak swoje największe hity wykona w wyjątkowym towarzystwie młodych artystów – m.in. Margaret, Rosalie., IGO i Kukona. Organizatorzy ogłosili także kolejnego headlinera Miasta Muzyka – pochodzącego z Gdańska rapera Kizo. Bilety na wszystkie koncerty wciąż są w sprzedaży na www.miastomuzyka.pl i w aplikacji Going.Polski hip-hop symfonicznie

Wigor Mor W.A. w wywiadzie dla Eska.pl

Po ogromnym sukcesie, jakie odniosły dotychczasowe dwie odsłony „Rap History Orchestrated”, przyszedł czas na symfoniczne opracowanie kawałków znanych z rodzimego podwórka. Podczas koncertu Miasto Muzyka by Empik Radzimir Dębski (JIMEK) po raz pierwszy zaprezentuje „Historię polskiego hip-hopu”. W najnowszej kompozycji usłyszymy kompilację najważniejszych utworów, jakie kształtowały rodzimą scenę hip-hopową przez ostatnie dekady – od formacji Kaliber 44 i Paktofoniki, przez Molestę Ewenement, aż po Pezeta, Matę, Taco Hemingwaya, Quebonafide i wielu innych raperów.

Czekałem tylko na okazję, żeby to napisać. Ten pomysł kiełkował we mnie już od dawna. Możliwość zagrania pierwszego koncertu po dwóch latach rozwiązała mi wątpliwości, czy szarpać czy nie szarpać. Kiedy graliśmy historię amerykańskiego hip-hopu na ostatnim koncercie, moimi niespodziankowymi gośćmi byli Pezet, Quebo, Jan-Rapowanie, Abradab z Kalibru 44. Ciężko nie skleić takich konstelacji, myśląc o historii polskiego hip-hopu, skoro tak znacząca jej część stała na tej scenie. Eureka – komentuje Radzimir Dębski (JIMEK).

Koncert JIMEK SYMPHONIXX + GOŚCIE odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 20:00. Dla osób, które podczas koncertu JIMKA wybiorą bilety najbliżej sceny, muzyk przygotował niespodziankę. Każdy uczestnik otrzyma specjalną, obrandowaną tematycznie poduszkę, na której będzie mógł wygodnie wysłuchać koncertu pod sceną.

Królowa sceny w nowej odsłonie

Wersy znane przez wszystkich i melodie nucone przez kolejne pokolenia słuchaczy – diva sceny pop Beata Kozidrak ma na koncie utwory, które przeszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Tym razem, do wspólnego wykonania swoich największych hitów na żywo, wokalistka zaprosiła utalentowanych młodych artystów. Obok niej, na scenie Miasta Muzyka, wystąpią m.in. Margaret, Rosalie., IGO i Kukon. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne nazwiska. Podczas koncertu, 25 września, będzie można także usłyszeć na żywo utwór „Bliżej”, skomponowany przy okazji ubiegłorocznej odsłony projektu Miasto Muzyka.

Kizo kolejnym headlinerem

To nie koniec muzycznych ogłoszeń. Kolejnym headlinerem wrześniowych koncertów został ogłoszony Kizo. Pochodzący z Gdańska raper ma na swoim koncie kolaboracje z takimi artystami, jak Tymek, Borixon, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Jego ostatni, wydany w ubiegłym roku album „Posejdon” pokrył się platyną, a każdy kolejny teledysk staje się hitem internetu i w krótkim czasie przekracza kolejne miliony odsłon. Czym artysta zaskoczy fanów na żywo? O tym przekonamy się w sobotę, 25 września. Będzie to największy dotychczas koncert rapera.

Koncerty Miasto Muzyka by Empik łączą na jednej scenie artystów z wielu polskich miast, reprezentujących różnorodne style i gatunki. Dają zebranej publiczności możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poszerzania muzycznych horyzontów. Stanowią także okazję do niezapomnianej zabawy niezależnie od wieku – na terenie wydarzenia zostaną udostępnione m.in. specjalne strefy, które pozwolą miło spędzić czas także najmłodszym fanom muzyki.

Dwudniowe karnety oraz bilety na pojedyncze koncerty dostępne są na stronie www.miastomuzyka.pl i w aplikacji Going.

Polscy raperzy KIEDYŚ i DZIŚ - jak się zmienili?

Źródło: Miasto Muzyka by Empik: JIMEK, Kizo, Margaret, Rosalie i IGO na jednej scenie! [DATY]