matura

i

Autor: EastNews

Matura próbna z Operonem 2021 - ile trwa? Czy pisze się krócej niż oficjalną maturę?

2021-11-17 13:36

Już w drugiej połowie listopada 2021, na tegorocznych maturzystów czekają próbne matury z Operonem. Z tego względu wiele osób zastanawia się, czy próbne egzaminy pisze się krócej niż oficjalną maturę. Jeśli macie jakieś wątpliwości, jak wygląda próbna matura, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Matura próbna z Operonem 2021 - ile trwa? Czy pisze się krócej niż oficjalną maturę? To w ostatnim czasie zastanawia niejedną osobę. Najważniejszy egzamin w życiu młodych osób, zbliża się wielkimi krokami. Już od środy 4 maja 2022 roku, zasiądą w wielkich salach by sprawdzić swoją wiedzę z czasów szkolnych. Czekają na nich obowiązkowe podstawy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, a także dodatkowe przedmioty, które sami sobie wybrali. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka na nich próbny maraton, który odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada włącznie. Maturzyści będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, a także zapoznać się z całkiem nową sytuacją w ich życiu. Matury próbne odbywać się będą nie tylko na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym. Czy próbne egzaminy różnią się czymś od oficjalnych? Ile czasu jest na napisanie matury próbnej z Operonem?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Matura próbna z Operonem 2021 - czas trwania

Ile trwa matura próbna z Operonem? Ile czasu jest na napisanie podstawowych egzaminów, jak i tych rozszerzonych? Nad tą kwestią zastanawia się sporo uczniów. Czas trwania poszczególnych egzaminów jestem taki sam jak na oficjalnej maturze. Rozpiskę znajdziecie poniżej:

  • język polski poziom podstawowy 170 min
  • język polski poziom rozszerzony 180 min
  • matematyka poziom podstawowy 170 min
  • matematyka poziom rozszerzony 180 min
  • język obcy poziom podstawowy 120 min
  • język obcy poziom rozszerzony 150 min
  • egzaminy dodatkowe 180 min
  • informatyka 210 min - matura z informatyki składa się z dwóch części - pierwsza trwa 60 minut i obejmuje zestaw zadań rozwiązywanych bez użycia komputera. Druga część natomiast trwa 150 minut i polega na rozwiązywaniu zadań przy użyciu komputera.

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna z Operonem 2021 - język polski. Co będzie na egzaminie?

Źródło: Matura próbna z Operonem 2021 - ile trwa? Czy pisze się krócej niż oficjalną maturę?