Marina Łuczenko-Szczęsna

i

Autor: AKPA Marina Łuczenko-Szczęsna

GWIAZDY

Marina Łuczenko-Szczęsna - wiek, wzrost, rodzice, mąż, kariera, nowotwór, utwory, Instagram

2023-07-03 12:38

Młoda, piękna, utalentowana. Kim jest Marina Łuczenko-Szczęsna? To nie tylko żona bramkarza Wojtka Szczęsnego, ale także uzdolniona muzycznie piosenkarka, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Ile lat ma Marina? Jak nazywa się ich syn? Sprawdźcie najważniejsze informacje o Marinie i jej muzycznej karierze.

Spis treści

 1. Marina Łuczenko-Szczęsna - wiek, wzrost
 2. Marina Łuczenko-Szczęsna - rodzice
 3. Marina Łuczenko-Szczęsna - mąż, dzieci
 4. Marina Łuczenko-Szczęsna - nowotwór
 5. Marina Łuczenko-Szczęsna - piosenki
 6. Marina Łuczenko-Szczęsna - Instagram

Marina Łuczenko-Szczęsna - wiek, wzrost, rodzice, mąż, kariera, nowotwór, utwory, Instagram: takie frazy interesują internautów w sieci. Kim jest Marina? To nie tylko piękna żona bramkarza reprezentacji Polski Wojtka Szczęsnego, ale także piosenkarka i aktorka ukraińskiego pochodzenia. Jej kariera rozpoczęła się właśnie od aktorstwa. Najpierw występowała w teatrze, gdzie grała między innymi Julię w musicalu Romeo i Julia reżyserii Janusza Józefowicza. Pięć lat później, dokładnie w 2009 roku zagrała Amandę, nieślubną córkę głównego bohatera Darka Jankowskiego (Tomasza Karolaka) w serialu TVN 39 i pół i w filmie I pół. Marina ma na koncie także wiele hitów, ale głównie słuchacze kojarzą ją za sprawą utworu Glam Pop. Oprócz kariery muzycznej i aktorskiej, Marina może pochwalić się także występem w siódmej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami.

MaRina o byciu mamą, The Voice Kids i własnym reality-show! Będzie jak Doda?

Marina Łuczenko-Szczęsna - wiek, wzrost

Ile lat ma Marina? Artystka urodziła się 3 lipca 1989 w Winnicy, w mieście w środkowej części Ukrainy, nad Bohem, na wschodnim Podolu. Jak łatwo można obliczyć, Marina Łuczenko-Szczęsna w 2023 roku skończyła 34 lata. Internautów zastanawia także to, ile wzrostu ma Marina. Szczęsna nie ukrywała przez swoimi fanami, że ma 168 centymetrów wzrostu i zazwyczaj waży 50 kilogramów.

Marina Łuczenko-Szczęsna - rodzice

Kim są rodzice Mariny? Piosenkarka urodziła się w Winnicy w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i ma pochodzenie ukraińskie. Urodę zdecydowanie odziedziczyła po mamie, zaś talent do śpiewania po swoim tacie. Wasyl Łuczenko - ojciec Mariny śpiewa, a także potrafi grać na kilku instrumentach. Co ciekawe, dawno temu założył nawet własny zespół muzyczny Smurf, jednak kiedy odkrył że jego mała córka Marina ma talent, od razu zajął się jej karierą. To właśnie on udzielał jej pierwszych lekcji śpiewu i pchnął ją w ręce zawodowców, dzięki czemu ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, aby finalnie stać się znaną i cenioną piosenkarką.

Marina Łuczenko-Szczęsna - mąż, dzieci

Kim jest mąż Mariny, wie chyba każdy! To znany i ceniony polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza we włoskim klubie Juventus oraz w reprezentacji Polski - Wojciech Szczęsny. Para związała się ze sobą w 2013 roku, a 7 lipca 2015 zaręczyli się. Wiosną, a dokładnie to 21 maja 2016 wzięli ślub, a w trakcie przyjęcia weselnego wystąpił James Arthur. Marina i Wojtek mają syna Liama, który przyszedł na świat 30 czerwca 2018 roku. Co ciekawe, dawniej Marina spotykała się z Wojciechem "Łozo" Łozowskim, wokalistą zespołu Afromental oraz piosenkarzem Łukaszem "Mrozu" Mrozem.

Marina Łuczenko-Szczęsna - nowotwór

Jakiś czas temu Marina Łuczenko-Szczęsna zdecydowała się po raz pierwszy głośno powiedzieć o swoich problemach zdrowotnych. W połowie 2022 roku poinformowała, że przeszła operację usunięcia nowotworu, który pojawił się na jajniku. Diagnoza była przełomowym i bardzo ciężkim momentem jej życia, a priorytety momentalnie się zmieniły. Na szczęście nowotwór wykryty u piosenkarki nie był złośliwy.

Marina Łuczenko-Szczęsna - piosenki

Marina ma na swoim koncie wiele piosenek. Do jej najpopularniejszych kawałków należą utwory takie jak:

 • Forever 21
 • This Is The Moment
 • Lip Gloss
 • Nie prowokuj
 • Nigdy więcej
 • Skandal

Marina Łuczenko-Szczęsna - Instagram

Marina jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją bez problemu wpisując jej oficjalny nick @marina_official. Piosenkarka publikuje na swoim koncie backstage swojej kariery, a także momentami uchyla rąbka tajemnicy swojego życia prywatnego.

Sonda
Czy uważasz, że Marina i Wojtek Szczęsny stanowią dobrze dobrane małżeństwo?