Mamucia skocznia w Polsce! Gdzie może powstać? Ten projekt zaskoczy KAŻDEGO!

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS Mamucia skocznia w Polsce! Gdzie może powstać? Ten projekt zaskoczy KAŻDEGO!

Mamucia skocznia w Polsce? Ten projekt zaskoczy każdego!

2021-10-07 10:05

To może być przełom w skokach narciarskich. Do tej pory w kalendarzu Pucharu Świata nasz kraj dwukrotnie gości najlepszych skoczków na świecie. Na początku sezonu rozgrywane są konkursy w Wiśle, a w połowie w Zakopanem. Teraz wszystko wskazuje na to, że w Polsce powstaje... skocznia mamucia. O co dokładnie chodzi? Już Wam to wyjaśniamy.

Mamucia skocznia w Polsce! Gdzie może powstać? Na to pytania odpowiedź może być tylko jedna i zna ją student Politechniki Krakowskiej. Dominik Pacholik postanowił stworzyć wirtualne centrum skoków narciarskich. Co ciekawe fan lotów na nartach nie osadził mamuciej skoczni w Zakopanem czy nawet w Wiśle. Chodziło mu o miejsce, które będzie impulsem do rozwoju turystyki i całego miasta. Konsultantem przy tym projekcie był także jeden z naszym najlepszych zawodników - Dawid Kubacki. Kiedy powstanie mamucia skocznia w Polsce i gdzie?

Skoki narciarskie 2021/22 TERMINARZ. Kiedy zaczyna się sezon? Gdzie skaczą zawodnicy?

Daria od Love Blind zawładnęła sceną! Zobaczcie kulisy ESKA Live

Mamucia skocznia w Polsce! Gdzie może powstać?

Dominik Pacholik wirtualne centrum skoków narciarskich, gdzie w skład kompleksu wchodziły by skocznie: K40, K60, K95, K120 i K200 najchętniej osadziłby w Szczawnicy. W rozmowie z TVP Sport podkreśla, że Wzgórze Jarmuta jest idealne, ponieważ wypłaszczenie pozwala na wyeksponowanie skoczni, która staje się widoczna z centrum miasta. Chodzi o podobny efekt z Bergisel w Innsbrucku. Za inspirację szczawnickiego mamuta odpowiada obiekt z Planicy.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2021 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Kiedy powstanie mamucia skocznia w Polsce?

Kompleks pięciu skoczni w Szczawnicy to projekt i praca naukowa. Kiedy w centrum Pienin powstanie mamucia skocznia? Tego jeszcze nie wiadomo.

Sonda
Czy skocznia mamucia w Polsce powinna powstać?
Źródło: Mamucia skocznia w Polsce? Ten projekt zaskoczy każdego!