Majówka

i

Autor: pixabay.com

Majówka 2022 - data. Kiedy wolne? Jak przedłużyć majowy weekend?

2022-03-15 16:48

Majówka to dla większości z nas zdecydowanie jeden z ulubionych momentów każdego roku. To właśnie wtedy mamy czas na dłuższy odpoczynek, wycieczki rowerowe, spacery po lesie, wycieczki nad jezioro czy też na wspólne grillowanie z rodziną i znajomymi. Każdy sposób na spędzenie weekendu majowego jest dobry. Na jakie dni tygodnia przypada tegoroczna majówka? Jak można w łatwy sposób przedłużyć majowy weekend?

Majówka 2022 - kiedy wypada? To pytanie, na które wielu z nas szuka odpowiedzi. Każdego roku weekend majowy to przez nas upragniony moment. W tym czasie pogoda bardzo często sprzyja aktywnościom na powietrzu, dzięki czemu mamy możliwość udania się na przejażdżkę rowerową, na spacer, na piknik na łonie natury czy też rolki do parku. To również czas, który możemy przeznaczyć na odpoczynek w gronie najbliższej rodziny oraz znajomych. Wielu Polaków wykorzystuje majówkę na wielkie grillowanie, podczas którego na ruszcie nie zabraknie kiełbasy, ziemniaków, warzywnych szaszłyków czy też kurczaka. Kiedy wypada tegoroczna majówka i kiedy jest wolne od pracy?

Dni wolne od pracy i szkoły 2022 - KALENDARZ dni wolnych, długich weekendów i świąt

Dni wolne w roku szkolnym 2021/2022

Majówka 2022 - jak przedłużyć majowy weekend?

W 2022 roku majówkę możemy rozpocząć już w sobotę, 30 kwietnia, pod warunkiem, że mamy wolne weekendy. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, które w tym roku wypada w niedzielę, natomiast Święto Konstytucji 3 Maja w tym roku świętujemy we wtorek. Jeżeli chcemy mieć długi weekend majowy, warto już teraz wziąć urlop na poniedziałek 2 maja. Wówczas będziemy mieli aż cztery dni wolnego pod rząd.

Sonda
Dni wolne od szkoły 2021/2022 - czy jest za dużo wolnego?
Źródło: Majówka 2022 - data. Kiedy wolne? Jak przedłużyć majowy weekend?