Choć na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że lucky girl syndrome nie jest szkodliwe dla społeczeństwa, w rzeczywistości kwestia ta może wyglądać zupełnie inaczej. Ten trend opanował TikToka już z końcem 2022 roku, zapoczątkowany przez Laurę Galebe. Od tej pory coraz więcej kobiet zaczęło go praktykować. Jak wiadomo, platforma ta jest naprawdę potężnym narzędziem. Wobec tego wszystko, co się na niej pojawia, ma ogromną szansę stać się viralem. Tak też było w tym przypadku. Na czym dokładnie polega syndrom szczęśliwej dziewczyny oraz jakie zagrożenia ze sobą niesie? Szczegóły znajdziecie pod wideo!
ZOBACZ TAKŻE: Gen Z rozwścieczą pracodawców? Eksperci popierają!
Na czym polega lucky girl syndrome?
Lucky girl syndrome w gruncie rzeczy polega na wmawianiu sobie szczęścia. Kobiety, które to praktykują skupiają się jedynie na pozytywach. Nie usłyszysz od nich marudzenia, narzekania. Mówią sobie, że są szczęściarami i nieustannie spotykają je wspaniałe rzeczy, które wywołują dobre emocje i błogi spokój.
ZOBACZ TAKŻE: Zaczarowali jurora w Mam Talent. Ten występ szokuje!
Lucky girl syndrome - czy to bezpieczne?
Ciągłe szczęście i brak negatywnych emocji brzmią dobrze, prawda? Choć bez wątpienia każdy człowiek marzy o tym, aby odczuwać błogi spokój, zakłamywanie rzeczywistości nie do końca sprawdza się dobrze. Owszem, warto podchodzić z głową do swoich problemów i nie wyolbrzymiać ich, jednak w tym wszystkim w głównej mierze należy zachować umiar. Bez niego manifestacje i afirmacje mogą pochłonąć człowieka bez opamiętania. Jeśli więc zamierzasz się w nie zagłębić, rób to z rozwagą!
Źródło: Lucky girl syndrome na TikToku. Czym jest popularny trend?