Daleko od noszy

i

Autor: AKPA

Quiz

Kto kogo grał w Daleko od noszy? Komplet punktów tylko dla prawdziwych fanów serialu

2024-07-08 11:30

Daleko od noszy to polski sitcom, który bawił widzów do łez. Wszystko przez przygody personelu i pacjentów, którzy w każdym odcinku zaskakiwali nie tylko dialogami, ale i swoimi perypetiami. Czy wiecie kto grał siostrę Basen, a kto doktora Romana Kidlera? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Szpital, lekarze, pielęgniarki i pacjenci. Chodzi oczywiście o polski sitcom Daleko od noszy, który emitowany był w telewizji Polsat od grudnia 2003 do stycznia 2009 i był kontynuacją serialu komediowego Szpital na perypetiach. Choć serial Daleko od noszy zakończył swoją emisję lata temu, to nadal cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy chętnie wracają do powtórek przygód pacjentów i personelu medycznego. Akcja serialu toczy się na oddziale chirurgicznym, a postępowanie ordynatora Łubicza z personelem uosabia feudalne stosunki w polskiej służbie zdrowia, wszechwładzę kadry kierowniczej i mobbing. Serial Daleko od noszy od samego początku był parodią realiów szpitalnych w naszym kraju, jednak właśnie to mocno spodobało się widzom.

Pamiętacie siostrę Genowefę Basen z Daleko od noszy? Tak teraz wygląda!

QUIZ: kto grał kogo w Daleko od noszy?

Siostra Basen, pielęgniarka Magda, doktor Karina, doktor Roman Kidler, czy też doktor Rudolf Wstrząs. Czy wiesz kto wcielał się w te role? Obsada w polskim sitcomie była dobrana wręcz idealnie, a każdy aktor potrafił perfekcyjnie odegrać swoją rolę. Poniżej przygotowaliśmy dla Was quiz, w którym należy dopasować bohatera Daleko od noszy do aktora, który się w niego wcielał.

QUIZ: kto grał kogo w Daleko od noszy?

Pytanie 1 z 8
Kto grał siostrę Genowefę Basen?