Krystian Ochman - Eurowizja 2022

i

Autor: Turquoise Carpet 2022 - EBU / Andres Putting / eurovision.tv Krystian Ochman - Eurowizja 2022

Krystian Ochman podczas Eurowizji 2022 nie był sam na scenie! Towarzyszyła mu piękna tancerka z Ukrainy

2022-05-16 9:43

Emocje po Eurowizji 2022 powoli opadają. Choć Polska nie znalazła się na podium, to rodacy są niesamowicie dumni z występu Krystiana Ochmana. Jednak czy wiedzieliście, że wśród tancerek, które znalazły się z naszym reprezentantem na scenie, była również piękna balerina pochodząca z Ukrainy? Ta dziewczyna ma na swoim koncie wiele sukcesów. Sprawdźcie szczegóły.

Eurowizja 2022 za nami, a emocje z dnia na dzień powoli opadają. Przypomnijmy, że w sobotę 14 maja odbył się wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie, podczas którego brało udział 25 państw w tym Polska. Nasz kraj reprezentował utalentowany Krystian Ochman, który na wielkiej scenie pokazał się całemu światu z wzruszającą piosenką River. Choć artysta przez wiele osób typowany był jako jeden z faworytów, ostatecznie znalazł się na 12. miejscu z wynikiem 151 punktów, natomiast zwycięzcą okazała się być Ukraina i Kalush Orchestra z piosenką Stefania.

Warto również wiedzieć, że Polska otrzymała łącznie 46 punktów od jurorów i 105 od widzów, a jak się szybko okazało w głosowaniu online wsparła nas najbardziej Ukraina. Niestety nie obyło się również bez szumu wokół jurorów z kraju objętego wojną, którzy Polsce nie przyznali ani jednego punktu.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - ZWYCIĘZCA. Kto wygrał i które miejsce zajęła Polska?

Sonda
Czy Krystian Ochman zasługiwał na lepsze miejsce?

Eurowizja 2022 - występ Krystiana Ochmana

Krystian Ochman awansował do finału tegorocznej Eurowizji, jako pierwszy Polak od 2017 roku i mimo iż nie znalazł się na podium, rodacy są z niego niesamowicie dumni. Dzięki swojej charyzmie i barwie głosu, mógł stanąć 14 maja na wielkiej scenie, by na żywo zaśpiewać piosenkę River i powalczyć o zwycięstwo z innymi krajami. Chwilę po wyjściu przed publiczność, nasz reprezentant otrzymał gorące brawa i było widać poruszenie, a jednocześnie zachwyt wśród osób znajdujących się w Turynie.

Krystianowi towarzyszyły tancerki, które robiły niesamowite show aż ciężko było oderwać od nich wzrok! Miały zakryte twarze materiałowymi maskami, a w dodatku poszarpane stroje. Wyglądały jak cztery zjawy, które wiją się przy artyście. Wśród nich znalazła się pochodząca z Ukrainy Katerina Nesterova, która od lat współpracuje z Agustinem Egurrolą. Tancerka specjalizuje się w tworzeniu choreografii i jest nie tylko instruktorką w Egurrola Dance Studio, ale także pracuje w telewizji. Ma na swoim koncie występy w znanych programach, a widzowie mogli ją dostrzec w produkcjach takich jak: The Voice of Poland, Dance Dance Dance, Jaka to Melodia, czy też w Dancing with the Stars - Taniec z Gwiazdami. Cichymi bohaterkami show Krystiana Ochmana w Turynie, oprócz Kateriny Nesterovej były również: Julia Adamczyk, Martyna Przybyłowska oraz Paulina Przestrzelska.

Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova