Kolejne oszustwo w internecie! Ta wiadomość może kosztować Was duże pieniądze

i

Autor: canva.com

Kolejne oszustwo na WhatsAppie! Ta wiadomość może kosztować Was duże pieniądze

2021-10-11 11:20

Oszustwo z powodu... oszustwa? To najnowsza metoda, która aktualnie krąży w aplikacji WhatsApp. Najczęściej ofiarami wyłudzenia przy tej metodzie padają... rodzice, którzy martwią się o swoje dzieci. Jak nie dać się oszukać? Podrzucamy kilka sprawdzonych sposobów!

Kolejne oszustwo na WhatsAppie! Przestrzegamy Was przed kolejnym oszustwem, który może spowodować, że stracicie ogromne pieniądze. W związku z tym, przestrzegamy Was przed próbą wyłudzenia kasy od Waszych rodziców. Tym razem oszuści nie mają żadnych skrupułów i podają się za dzieci, które mają problemy finansowe związane z zablokowanym kontem w banku. Taka sytuacja miała już miejsce. Jedna z matek udostępniła wymianę wiadomości poprzez WhatsApp aby ostrzec innych. Korespondencja rozpoczęła się od słów, na które mogą się nabrać absolutnie wszyscy!

Shawn Mendes: koncert Kraków 2022 - BILETY i CENA. Gdzie kupić i ile kosztują?

Daria zaśpiewała pierwszy raz Paranoia! Zapowiedź premiery w ESKA Live

Kolejne oszustwo na WhatsAppie! Uważaj na te wiadomości

Oszuści informują, że kupili nowy model telefonu i przenoszą wszystkie aplikacje. Jednak ze względów bezpieczeństwa, apka bankowa ustanowiła 48-godzinne zabezpieczenie z powodu oszustwa i konto jest zablokowane. W związku z tym proszą oto, aby przelać im pieniądze, ponieważ muszą zapłacić za rachunki.

Awaria Facebooka przyczyniła się do wzrostu popularności innej aplikacji. Wcale nie chodzi o TikToka!

Najlepiej, aby tego typu wiadomość zawsze zweryfikować u źródła. Jeżeli Wasze dzieci proszą Was o pomoc finansową przez jakikolwiek komunikator, najlepiej zadzwonić i zapytać czy faktycznie potrzebują pożyczenia pieniędzy. Inaczej możemy stracić sporo ze swojego konta.

Źródło: Kolejne oszustwo na WhatsAppie! Ta wiadomość może kosztować Was duże pieniądze