Kinga Rusin apeluje do Stinga

i

Autor: WBF; Rex Features/East News

Kinga Rusin przestrzega Stinga przed występem w TVP! "Nie odrobił pracy domowej"

2022-03-22 17:46

Sting zapowiada występ podczas gali Wiktorów 2022, a polscy dziennikarze... stanowczo mu tego odradzają. Do dyskusji dołączyła właśnie Kinga Rusin, która jasno podkreśliła, że to, co reprezentuje sobą Telewizja Polska, jest absolutnym zaprzeczeniem wartości wyznawanych przez wokalistę.

Wiktory powracają po 7 latach przerwy, a główną gwiazdą gali ma być legendarny brytyjski muzyk - Sting. Jego występ już wzbudza jednak kontrowersje. Kolejni polscy celebryci publicznie odradzają wokaliście występu dla Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Sting w TVP podczas gali Wiktorów 2022. Mariusz Szczygieł z mocnym apelem do kultowego muzyka

Wiktory 2022: Kinga Rusin przestrzega Stinga przed występem w TVP

Głos w sprawie zabrał już chociażby Mariusz Szczygieł, który wystosował długi apel do Stinga. Teraz do sprawy odniosła się też Kinga Rusin. Była prowadząca "Dzień Dobry TVN" ponownie skrytykowała polski rząd i podległą mu Telewizję Polską, zaznaczając przy tym, że ekipa Stinga nie zrobiła odpowiedniego researchu przed przyjęciem tego zlecenia.

Dziennikarka podkreśliła, że to, co reprezentuje sobą TVP(iS) stoi w sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez muzyka. Powszechnie bowiem wiadomo, że Sting od lat wspiera demokrację, prawa kobiet i środowisk LGBTQ+.

Sting właśnie zapowiedział swój występ w... TVP. Menager chyba nie odrobił pracy domowej i nie sprawdził tego zlecenia. Sting od lat angażuje się bowiem w walkę o demokrację, wspiera środowiska LGBT i feministyczne, czyli robi dokładnie odwrotnie niż reżimowa telewizja PiS-u i Kurskiego. Trzeba mu to uświadomić! - napisała Kinga Rusin na instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Mikołaj Jędruszczak grozi swojej ex sądem. Rozpadu "power couple" ciąg dalszy

Wiktory 2022: kiedy odbędzie się gala?

Tegoroczna gala rozdania Wiktorów odbędzie się w dniu 31 marca, o godzinie 20:10, na antenie TVP1. Pełną listę nominowanych znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: Julia Wieniawa rozwścieczyła fanów. Naprawdę przegięła?

Sonda
Będziesz oglądać Wiktory 2021?
Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs
Źródło: Kinga Rusin przestrzega Stinga przed występem w TVP! "Nie odrobił pracy domowej"