gwiazdy

Kim jest Kuba Badach? Mąż Aleksandry Kwaśniewskiej podbija branżę muzyczną

2024-03-28 11:17

Kuba Badach to polski kompozytor i wokalista, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka, a także posiadacz dwóch złotych płyt. Co trzeba o nim wiedzieć? Poznajcie go bliżej, czytając nasz artykuł.

Czym zajmuje się Kuba Badach? Odpowiedzi na to pytanie, poszukuje wiele osób. Kuba Badach to ceniony kompozytor i wokalista. Urodził się na Lubelszczyźnie w Krasnymstawie i pochodzi z rodziny uzdolnionej muzycznie. Jego stryj Ryszard jest nauczycielem oraz kompozytorem oraz autorem śpiewnika Piosenki o Zamościu i Zamojszczyźnie. Kuba Badach jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach o specjalności wokalistyka jazzowa z tytułem magistra sztuki. W 1995 roku wraz z kolegami stworzył zespół Polucjanci, który z czasem zmienił nazwę na Poluzjanci. Od 1999 roku współpracuje z zespołem The Globetrotters, a oprócz tego występuje solo. Badach ma na swoim koncie współpracę z kilkoma artystami polskiej sceny takimi jak Kayah, Robert Janson, czy też Ania Szarmach. Warto również wiedzieć, że w 2020 roku, Kuba Badach był jurorem programu Polsatu "The Four. Bitwa o sławę".

ZOBACZ TAKŻE: Stefano Terrazzino pokazał mamę. Widać, że mają wyjątkową relację

Serialowy Tomek z Pierwszej miłości dorastał na oczach widzów!

Kuba Badach - wiek, wzrost

Ile lat ma Kuba Badach? Artysta urodził się 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie, więc jak łatwo można obliczyć ma 47 lat. Internauci zastanawiają się także, ile wzrostu ma Kuba Badach, jednak odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy w sieci.

Kuba Badach - żona

Czy Kuba Badach ma żonę? Artysta poznał swoją żonę na koncercie Ani Karwan. Wybranką jego serca jest Aleksandra Kwaśniewska, którą poznał w 2009 roku, a poślubił 22 września 2012. Para pobrała się w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Kuba Badach - dzieci

Czy Kuba Badach ma dzieci? Póki co, artysta razem ze swoją żoną nie doczekali się potomstwa.

Kuba Badach - Instagram

Kuba Badach  jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub oficjalna nazwę konta @tenkubabadach.