Pusta sala lekcyjna

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Kiedy zamkną szkoły? Minister nauki nie ma wątpliwości i ujawnia plany resortu

2021-10-15 12:03

Powrót nauki zdalnej to temat, który od tygodni rozgrzewa wszystkich uczniów oraz ich rodziców. Wszyscy zastanawiają się, czy sytuacja z zeszłego roku się powtórzy i szkoły ponownie zostaną zamknięte. Głos w tej sprawie ponownie zabrał sam minister edukacji Przemysław Czarnek. Szef MEiN zdradził plany resortu dotyczące organizacji roku szkolnego.

Kiedy zamkną szkoły? To pytanie jest jednym z najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników wyszukiwarki Google. Rok szkolny 2021/22 trwa w najlepsze, jednak dane publikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, z których wynika, że coraz więcej placówek decyduje się na przejście na tryb zdalny bądź hybrydowy, stały się podstawą do snucia podejrzeń dotyczących ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych i wprowadzenia nauczania zdalnego. Taka sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to po kilku tygodniach zajęć prowadzonych w szkole Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało rozporządzenie dotyczące zamknięcia wszystkich placówek. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powrócili do szkolnych ławek dopiero w maju, na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego 2020/21. Czy w tym roku uczniowie powinni być przygotowani na powrót nauki zdalnej? Minister edukacji po raz kolejny wypowiedział się na ten temat i uspokoił zaniepokojone funkcjonowaniem szkół osoby.

Sonda
Powinna wrócić nauka zdalna?

Kiedy zamkną szkoły? 

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzą dane publikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, z których wynika, że liczba szkół przechodzących na tryb zdalny bądź hybrydowy stale rośnie. W rozmowie z TVP Info minister edukacji Przemysław Czarnek ponownie zapewnił, że MEiN nie ma w planach zamykania wszystkich szkół, ponieważ zdecydowana większość placówek działa w trybie stacjonarnym.

98% szkół pracuje normalnie, w trybie stacjonarnym i dla takiego sposobu nauczania nie ma zagrożenia w najbliższej przyszłości - powiedział.

Informacje dotyczące funkcjonowania szkół w Polsce są codziennie publikowane w mediach społecznościowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Kiedy zamkną szkoły? Minister nauki nie ma wątpliwości i ujawnia plany resortu