Uczennica w szkole

i

Autor: Bartosz KRUPA/East News

Kiedy kończy się pierwszy semestr 2021/22? Do kiedy wystawianie ocen?

2021-12-14 11:49

Przed uczniami nauka zdalna oraz przerwa świąteczna od szkoły. Dla wielu z nich to jasny sygnał, że pierwszy semestr dobiega końca. Do kiedy należy wystawić oceny? Kiedy dokładnie kończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2021/22? Odpowiedzi na te pytania nurtują coraz więcej osób. Sprawdźcie, co wiadomo,

Kiedy kończy się pierwszy semestr 2021/22? Do kiedy wystawianie ocen? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej uczniów. Jak już wiadomo, nauka zdalna powraca od 20 grudnia. Taką informację podczas konferencji prasowej przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Według jego słów nauczanie zdalne ma trwać do 9 stycznia, co oznacza, że już 10 stycznia uczniowie normalnie wrócą do swoich szkół. Minister edukacji poinformował, że nie ma żadnych planów, by nauka zdalna miała zostać przedłużona. Warto wspomnieć także o tym, że od 23 grudnia do 3 stycznia obowiązywać będzie przerwa świąteczna od szkoły. Dla wielu uczniów to jasny sygnał, że pierwszy semestr dobiega końca i należy pomyśleć o poprawieniu ocen, zanim będzie za późno. Do kiedy trwa wystawianie ocen za pierwszy semestr roku szkolnego 2021/22? Czasu jest rzeczywiście coraz mniej, jednak wciąż wystarczająco dużo, by zadbać o lepsze wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Sonda
Lekcji w szkole jest za dużo?

Kiedy kończy się pierwszy semestr?

Zakończenie pierwszego semestru, w przeciwieństwie do końca roku szkolnego, nigdy nie jest jasno określone dla wszystkich szkół. Wielu uczniów za początek drugiego semestru traktuje powrót do szkół po feriach zimowych. W większości placówek wystawienie ocen za pierwszy semestr ma miejsce pod koniec stycznia. W niektórych szkołach jest ono zaplanowane na 21 stycznia, a w innych nawet na 28 stycznia. By dowiedzieć się, do kiedy należy poprawić oceny, warto zapytać o to wychowawcę bądź skorzystać z oficjalnej strony internetowej szkoły i dostępnego na niej harmonogramu.

Sara James o Eurowizji Junior 2021. W kim widzi największe zagrożenie?
Źródło: Kiedy kończy się pierwszy semestr 2021/22? Do kiedy wystawianie ocen?