Pączki

i

Autor: PHOTO DOMIN SE / EAST NEWS

Kiedy jest tłusty czwartek i ostatki? W 2023 roku pączka zjemy wcześniej

2022-02-21 16:01

Na ten dzień czekają wszyscy fani słodyczy. Tłusty czwartek 2022 zbliża się wielkimi krokami! Kiedy dokładnie wypada święto pączka? Kiedy będziemy świętować ostatki? I kiedy wypada tłusty czwartek w 2023 roku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Tłusty czwartek 2022 - kiedy wypada? Kiedy ostatki? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej internautów. Obchodzony co roku tłusty czwartek jest wyjątkowym dniem dla wszystkich. Zgodnie z tradycją tego dnia należy zjeść przynajmniej jednego pączka bądź faworka, by mieć szczęście w kolejnych miesiącach nowego roku. Jedni decydują się na zakupy w którejś z popularnych cukierni, do których tego dnia ustawiają się bardzo długie kolejki, a inni szukają rozmaitych przepisów na pączki, faworki czy inny smażone i oczywiście tłuste przysmaki. Data, kiedy świętujemy tłusty czwartek, uzależniona jest od świąt wielkanocnych. W tym roku tłusty czwartek wypada znacznie później, niż na przykład rok temu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w 2023 roku po pączka sięgniemy znacznie wcześniej. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące święta wszystkich łasuchów i wielbicieli słodyczy.

Sonda
Ile pączków planujesz zjeść na Tłusty Czwartek?

Kiedy wypada tłusty czwartek 2022?

W tym roku tłusty czwartek wypada dokładnie 24 lutego. Tego dnia należy spodziewać się większych niż zwykle kolejek do kawiarni, piekarni czy cukierni, które w swojej ofercie mają uwielbiane faworki oraz pączki z nadzieniem i bez.

Kiedy ostatki 2022?

Ostatni to inaczej ostatni dzień karnawału. W tym roku trwał on wyjątkowo długo, a to ze względu na wypadające później niż zwykle święta wielkanocne. Ostatni wtorek przed Środą Popielcową wypada dokładnie 1 marca 2022.

Tłusty czwartek 2023 - kiedy?

Co ciekawe, internauci poszukują też informacji na temat przyszłorocznego tłustego czwartku. Spokojnie, w 2023 roku po pączka sięgniemy nieco wcześniej, bo już 16 lutego.

Jak zrobić najlepsze kruche faworki? Oto przepis Beszamel.pl na Tłusty Czwartek
Źródło: Kiedy jest tłusty czwartek i ostatki? W 2023 roku pączka zjemy wcześniej