Halloween

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kiedy jest Halloween 2021? Co to za dzień?

2021-10-24 16:44

Halloween to dzień, który jest hucznie obchodzony w wielu krajach na świecie, a z roku na rok zyskuje na popularności również w Polsce. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie biorą udział w halloweenowych zabawach i przebierają się za postaci z horrorów, ale nie tylko. Kiedy jest Halloween w 2021 roku?

Kiedy jest Halloween? To pytanie jest obecnie jednym z najczęściej wyszukiwanych przez internautów. Zwyczaj, który przywędrował do Polski z zachodu, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli chętnie biorą udział w organizowanych z tej okazji imprezach, w trakcie których mogą dać upust swojej kreatywności i przygotować stroje, które zrobią wrażenie dosłownie na każdym. Wiele popularnych miejscówek w największych miastach w Polsce przygotowuje na ten dzień liczne atrakcje. Do najpopularniejszych należą imprezy przebieranki oraz całonocne seanse najpopularniejszych horrorów. I choć wielu osobom Halloween kojarzy się właśnie z nocą strachów, to stroje nie zawsze inspirowane są postaciami z mrożących krew w żyłach filmów. Osoby uczestniczące w imprezach halloweenowych przebierają się również za gwiazdy show-biznesu lub postacie z kreskówek. Kiedy jest Halloween 2021, a tym samym kolejna okazja do zaszalenia ze strojem?

Halloween - którą ze strasznych postaci jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jak najchętniej spędzasz czas w Halloween?

Kiedy jest Halloween?

Halloween zawsze wypada tego samego dnia, czyli 31 października. To właśnie wtedy w krajach, gdzie dzień ten jest szczególnie celebrowany, dzieci chodzą od drzwi do drzwi w poszukiwaniu cukierków. W tym roku Halloween wypada w niedzielę, więc zapewne można spodziewać się wielu imprez tematycznych w weekend 30-31 października.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live
Źródło: Kiedy jest Halloween 2021? Co to za dzień?