Kayah

i

Autor: AKPA

GWIAZDY

Kayah - wiek, wzrost, pochodzenie, w ciąży, utwory, imię, mąż, dzieci, Instagram

2023-08-25 11:28

"Prawy do Lewego" to jedna z popularniejszych piosenek Kayah. Kim jest polska wokalistka, która od lat zachwyca słuchaczy swoim głosem? Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? W poniższym artykule przybliżamy Wam sylwetkę gwiazdy i zdradzamy wiele szczegółów z jej życia.

Spis treści

 1. Kayah - wiek, wzrost
 2. Kayah - pochodzenie
 3. Kayah - prawdziwe imię
 4. Kayah - utwory
 5. Kayah - mąż, dzieci
 6. Kayah - Instagram

Kayah - wiek, wzrost, pochodzenie, piosenki: takie frazy wyszukiwane są najczęściej przez internautów w sieci. Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby kim jest Kayah. To nie tylko polska wokalistka, ale także autorka tekstów, kompozytorka, osobowość telewizyjna, a także współzałożycielka wytwórni płytowej Kayax. Choć w młodości Kayah trenowała judo i chciała zostać archeologiem, to jej życie potoczyło się całkiem inaczej. Artystka nie podeszła do matury i właśnie wtedy zakończyła swoją karierę edukacyjną w szkole. W dorosłym życiu sprzedawała krawaty, aż w końcu w 1995 roku za sprawą solowego krążka "Kamień" stała się cenną wokalistką w branży muzycznej i to właśnie wtedy jej twórczość otrzymała status "złotej płyty".

Kayah ma na swoim koncie także prowadzenie programu To było grane, ale to jeszcze nie koniec. Artystka była jurorką w The Voice of Poland, za co została nominowana w plebiscycie Telekamer 2011. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Z lewej do prawej | Nowator | SuperNova Live

Kayah - wiek, wzrost

Ile lat ma Kayah? Artystka urodziła się 5 listopada 1967 roku w Warszawie, więc jak można obliczyć niebawem skończy 56 lat. Internautów ciekawi także to, ile wzrostu ma Kayah. Nie jest to tajemnica, ponieważ artystka należy do grona wysokich kobiet i mierzy 175 cm wzrostu.

Kayah - pochodzenie

W internecie wyszukiwana jest fraza jakie pochodzenie ma Kayah. Okazuje się, że matką artystki jest Polka, natomiast ojcem Żyd. Z ciekawostek warto również wiedzieć, że gdy Kayah miała 11 lat ojciec opuścił rodzinę i wyjechał zagranice. Piosenkarka swoje dzieciństwo spędzała w Białymstoku u dziadków.

Kayah - prawdziwe imię

Jak naprawdę nazywa się Kayah? Pod pseudonimem artystki kryje się jej prawdziwe imię i nazwisko. Kayah to tak naprawdę Katarzyna Magda Rooijens.

ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwe imiona Cleo, sanah, Kayah i innych. Sprawdź czy odgadniesz jak się nazywają

Kayah - utwory

Kayah ma na swoim koncie wiele piosenek, które Polacy po prostu uwielbiają. Najpopularniejsze kawałki artystki to:

 • Testosteron
 • Prawy do Lewego
 • Ramię w ramię
 • Śpij kochanie śpij
 • Prócz Ciebie, nic
 • Chwytaj dzień
 • Byłam różą
 • Za późno.

Kayah - mąż, dzieci

Czy Kayah ma męża i dzieci? Życie prywatne gwiazd zawsze interesuje wiele osób. Kayah ma na swoim koncie kilka związków. Artystka w latach 90. była w nieformalnym związku z gitarzystą Bogdanem Kowalewskim. Następnie 5 sierpnia 1998 roku poślubiła producenta telewizyjnego Rinke Rooyensa. Para w 1999 roku otrzymała nawet "Srebrne Jabłko", czyli nagrodę przyznawaną w czasopiśmie Pani "najwspanialszym polskim parom". Związek ten nie przetrwał próby czasu, ponieważ w 2002 roku byli w separacji, a do rozwodu doszło osiem lat później. W latach 2005-2009 Kayah związana była z Sebastianem Karpielem-Bułecką, a później spotykała się z senegalskim muzykiem Pako Sarrem. Artystka od 2017 roku jest związana z Jarosławem Grzywińskim, byłym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych.

ZOBACZ TAKŻE: Zanim byli sławni robili coś całkiem innego. Tam pracowała Cleo i inne gwiazdy!

Kayah - Instagram

Kayah jest aktywna na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 103 tysiące followersów. Znajdziecie ją bez problemu wpisując w lupkę jej oficjalny nick @kayah_official.

Sonda
Lubisz muzykę Kayah?