NIEDZIELA PALMOWA

Kartki na Niedzielę Palmową do wysłania. Życzenia, piękne wierszyki

2024-03-24 8:16

Niedziela Palmowa, znana również jako Niedziela Męki Pańskiej, jest ważnym dniem w kalendarzu liturgicznym. Rozpoczyna Wielki Tydzień i upamiętnia wjechanie Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Tego dnia w kościołach święci się również palmy, które są symbolem męki i zmartwychwstania, nieśmiertelności duszy i zwycięstwa.

Kartki do wysłania na Niedzielę Palmową są wyrazem szacunku i pięknym gestem w stronę drugiej osoby. Niedziela Palmowa to bardzo ważny i wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym. Rozpoczyna Wielki Tydzień i upamiętnia triumfalne wejście Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, kilka dni przed swoją śmiercią i zmartwychwstaniem. Niedziela Palmowa, zawsze wypada w kalendarzu na tydzień przed Wielkanocą, a w 2024 roku data ta wypada 24 marca. Tego dnia wierni udają się do kościoła by poświęcić kolorowe palmy i posłuchać ewangelii na temat uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a także rozważają Jego Mękę. Oprócz tego w Niedzielę Palmową ma miejsce uroczysta procesja.

ZOBACZ TAKŻE: Jak zrobić żurek z zakwasu na Wielkanoc? Takiej zupie nikt się nie oprze

Od 5 pokoleń drapią pisanki wielkanocne

Niedziela Palmowa 2024 - kartki do pobrania za darmo

W tym szczególnym dniu wierni nie tylko udają się do kościoła, by poświęcić palmy i rozpocząć Wielki Tydzień. Tego dnia pamiętają także o swoich bliskich i wysyłają im życzenia na Niedzielę Palmową. Religijne wierszyki i krótkie pozdrowienia są niesamowicie ciepłym wyrazem szacunku i potrafią wywołać uśmiech na twarzy i radość w sercu. Jeśli więc, chcesz wysłać swoim bliskim znajomym lub komuś z rodziny kartkę na Niedzielę Palmową, darmowe obrazki znajdziesz w naszej galerii. Możesz je za darmo pobrać i wysłać jako wiadomość MMS, poprzez komunikator internetowy lub opublikować na tablicy na Facebooku.