Wojciech Łuszczykiewicz

i

Autor: TOMASZ GAWALKIEWICZ/REPORTER

Jego hity znali i nucili wszyscy. Jak dziś wygląda wokalista Video?

2021-06-17 15:01

Piosenki takie jak Soft czy Szminki róż nuciła cała Polska. W pewnym momencie zespół z Video z Wojtkiem Łuszczykiewiczem na czele był najpopularniejszą grupą muzyczną w naszym kraju. Później o działalności formacji zrobiło się ciszej. Nie oznacza to jednak, że charyzmatyczny wokalista, którego mogliśmy podziwiać w roli jurora w Idolu, zawiesił karierę.

Wojciech Łuszczykiewicz z grupy Video przez długi czas był jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Wspólnie z kolegami z zespołu Video odnosili sukces za sukcesem. Piosenki takie jak Szminki róż, Papieros czy nagrany we współpracy z Anią Wyszkoni hit Soft nuciła cała Polska, a wyświetlenia, jakie zgromadziły nakręcone do nich teledyski, można liczyć w dziesiątkach milionów. Popularność grupy była w pewnym momencie tak duża, że niewiele brakowało, by reprezentowała ona nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji 2008. Preselekcje wygrała wówczas Isis Gee. W 2017 roku o Wojciechu Łuszczykiewiczu ponownie zrobiło się głośno. Artysta zasiadł w jury reaktywowanego po latach programu Idol. Wspólnie z piosenkarzem występy uczestników oceniali wówczas Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska oraz Janusz Panasewicz. Po zakończeniu zdjęć do formatu o gwiazdorze polskiej sceny muzycznej znowu nieco ucichło. Co słychać o barwnego wokalisty?

Jak dobrze znasz polskie hity?

Pytanie 1 z 7
Kto to śpiewa? Haunting The witch you replay my mistake Hey, luck broken stone You poised what you keep shod one your Ten this your's and my heart

Wojciech Łuszczykiewicz dziś

Jeśli myśleliście, że frontman grupy Video diametralnie zmienił wizerunek, to byliście w błędzie. Piosenkarz wciąż zachwyca publiczność swoim ekstrawaganckim i charakterystycznym stylem. Co więcej, mimo braku obecności w mainstreamie, cały czas koncertuje wspólnie z zespołem. Najnowsze posty na Instagramie formacji pochodzą sprzed kilku dni. Video grali w Raciborzu. Zobaczcie, jak dziś wygląda Wojciech Łuszczykiewicz. Niewiele się zmienił, prawda?

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!
Źródło: Jego hity znali i nucili wszyscy. Jak dziś wygląda wokalista Video?