Instagram

i

Autor: pixabay.com

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie przed kradzieżą? O tym trzeba wiedzieć!

2022-02-01 14:13

Instagram to niesamowicie popularna aplikacja. Dziś konto tam ma prawie każdy i nie wyobraża sobie, by chociaż jednego dnia nie wejść i nie przescrollować relacji lub ekranu głównego. Jednak w sieci coraz częściej pojawiają się oszuści. Jak zabezpieczyć konto na IG przez kradzieżą? Sprawdźcie przydatną instrukcję.

Instagram - jak zabezpieczyć konto przed kradzieżą? To ciekawi niejedną osobę. Instagram to popularna aplikacja, która ma coraz więcej sprzymierzeńców. To wszystko przez wciąż pojawiające się nowe funkcje, dzięki którym każdy użytkownik ma większe pole do popisu. Dziś w aplikacji można nie tylko dodawać zdjęcia, ale także 24-godzinne relacje i rolki, które uderzająco przypominają TikToka. Niestety każdy wie, że internet jest niebezpiecznym miejscem. Nie dość, że możemy trafić na oszustów, to jeszcze możemy paść ofiarą kradzieży pieniędzy, danych lub nawet konta w social mediach. Co zrobić, aby konto na Instagramie nie zostało skradzione? Jak dbać o swoją prywatność i czego lepiej nie robić? Te rady przydadzą się każdej osobie, która posiada aktywne konto w kolorowej aplikacji Instagram.

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK

Instagram - kradzież konta. Jakie dać zabezpieczenia 

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie przed kradzieżą? Czasami silne hasło nie zabezpieczy nas przed włamaniem się na profil. Oczywiście jest bardzo ważne, ale na Instagramie warto pamiętać o dwuetapowym uwierzytelnianiu. Jest to zabezpieczenie przed włamaniem na nasze konto z innego urządzenia niż nasze. W przypadku próby logowania przez złodzieja, wymagane będzie wpisanie odpowiedniego kodu weryfikacyjnego, który otrzymamy drogą SMS na nasz prywatny numer. Kod ten jest niezbędny, aby móc zalogować się na konto i korzystać z niego na Instagramie. Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe? To banalnie proste. Należy wejść na swój profil na Instagramie, a następnie wejść w ustawienia, które znajdują się w prawym górnym rogu. Po kliknięciu w tę opcję naszym oczom ukaże się opcja ‘zabezpieczenia’ a dalej ‘uwierzytelnianie dwuskładnikowe’. Klikamy przycisk rozpocznij i aktywujemy ochronę naszego konta. Mamy do wyboru opcję otrzymywania wiadomości SMS z kodem, lub kody logowania do zewnętrznej aplikacji. W przypadku opcji SMS należy wpisać numer telefonu, na który chcemy aby przychodziły nam kody do logowania. Gotowe.

Sonda
Używasz Instagrama?
Źródło: Jak zabezpieczyć konto na Instagramie przed kradzieżą? O tym trzeba wiedzieć!