Nie żyje Mateusz Murański, gwiazda serialu Lombard. Życie pod zastaw i zawodnik MMA. Jego śmierć sprawiła, że do oczu napływają łzy i pojawia się smutek. Pogrążona rodzina w żałobie nie wypowiada się na ten temat publicznie, jednak głos w tej sprawie zabrali influencerzy. Na temat hejtu, który źle wpływa na zdrowie psychiczne zaczęli wypowiadać się między innymi Monika Kociołek, czy też Laluna. Celebrytki zaczęły uświadamiać wiele młodych osób, jak negatywne komentarze i wyzwiska mogą źle psychicznie wpłynąć na każdego z nas. Przypomnijmy, że Mateusz Murański często mierzył się z hejtem i nagonką internautów, która mocno dotykała go w sieci. Użytkownicy internetu byli momentami bezlitośni i nie zdawali sobie sprawy, że obiekt całej nagonki, nie radzi sobie z gorzkimi słowami.
Influencerzy głośno o hejcie i zdrowiu psychicznym
Śmierć Mateusza Murańskiego wstrząsnęła dosłownie wszystkimi i skłoniła do refleksji wiele osób. Tragedia udowodniła, że życie jest ulotne i trzeba z rozwagą brać je garściami. Jednocześnie dała do myślenia, jak wielkim zagrożeniem jest w dzisiejszych czasach hejt w internecie. Wyzwiska, naśmiewanie się i inne negatywne słowa, nie wpływają zbyt dobrze na psychikę młodych osób. Po śmierci sportowca, influencerzy namawiają do tego by pamiętać o drugiej osobie, bo może nie być odporna na gorzkie słowa.
ZOBACZ TAKŻE: Śmierć Mateusza Murańskiego odbije się na freak-fightowych galach? Internauci mocno komentują
- Pamiętajcie są osoby, które hejt zniosą bez problemu, a są takie że tego nie udźwigną. To już druga ofiara wejścia do świata freak-fight. Pieniądze to nie wszystko - napisała Laluna na swojej relacji na Instagramie.
Na temat hejtu i tego, że jedni go olewają, a inni mocno się nim przejmują, wypowiedziała się też Monika Kociołek - idolka dzieci i młodzieży. Temat depresji, hejtu i zdrowia psychicznego jest bardzo ciężkim tematem, jednak należy o nim mówić głośno. Doświadczenie przemocy ma wiele negatywnych konsekwencji, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. W sytuacji, kiedy doświadczasz przemocy, możesz czuć złość, bezradność i smutek, lub nie radzisz sobie z wyzwiskami możesz zadzwonić pod specjalny, bezpłatny numer 116 111. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży jest czynny całą dobę siedem dni w tygodniu.
TikTok w trosce o młodzież. Młode głowy badają psychikę młodzieży!
Listen on Spreaker.