Przebiśniegi

i

Autor: Pixabay

Idzie wiosna 2022? Zmiana w pogodzie już w weekend!

2022-02-24 11:43

Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych, jeśli chodzi o pogodę. Porywiste wiatry i opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom Polski. Wiosna 2022 nadejdzie jednak szybciej, niż mogliśmy się spodziewać, bazując jedynie na widokach za oknem? Sprawdźcie, co na ten temat mówią specjaliści. Zmiana pogody ma nastąpić już w weekend.

Wiosna 2022 - kiedy będzie ciepło? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Ostatnie tygodnie obfitowały w bardzo niekorzystne zjawiska pogodowe. Zamiast typowego dla tej pory roku śniegu, musieliśmy zmagać się z bardzo silnym wiatrem, opadami deszczu, a nawet burzami. Za pogodowy armagedon odpowiedzialne były niże nad Polską. Marie, Queena, Roxana, Antonina oraz Bibi dały się we znaki, tak jak orkan Malik, który spowodował wiele zniszczeń. W związku z tym, że prędkość wiatru sięgała ponad 100 kilometrów na godzinę, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało odpowiednie alerty. Synoptycy zapowiadają, że lada dzień w końcu przestanie wiać i zaświeci słońce. Eksperci pogodowi dodają jednak, żeby tego łagodnego ocieplenia nie traktować jako symbolicznego nadejścia wiosny. Sprawdźcie, jak prezentują się prognozy pogody na najbliższe dni, w tym na weekend 26-27 lutego 2022.

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?

Kiedy wiosna 2022?

Jak podają synoptycy, pierwsza duża zmiana czeka nas już w najbliższy piątek. Tego dnia wiatr będzie jeszcze odczuwalny, jednak jego prędkość znacznie spadnie. W sobotę gdzieniegdzie wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, ale na zachodzie będzie przeważać słońce. Pogodnie w całym kraju ma zrobić się w niedzielę. Temperatura wciąż nie będzie wysoka, jednak brak wiatru sprawi, że poczujemy ciepło. Tylko w nocy termometry pokażą temperatury na minusie.

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY
Źródło: Idzie wiosna 2022? Zmiana w pogodzie już w weekend!