Festiwal Eco Studio Electro System - na scenie Magda Bereda, Filip Lato i nie tylko!

i

Autor: materiały prasowe Festiwal Eco Studio Electro System - na scenie Magda Bereda, Filip Lato i nie tylko!

Festiwal Eco Studio Electro System - na scenie Magda Bereda, Filip Lato i nie tylko!

2022-09-13 10:54

Wielkimi krokami nadchodzi Festiwal Eco Studio Electro System. Już w czwartek 15 września na warszawskim Żoliborzu, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie o którym powinien wiedzieć każdy. Zostaną wręczone nagrody ogólnopolskiego konkursu ekologicznego, a na scenie pojawią się gwiazdy takie jak na przykład Magda Bereda, czy też Filip Lato. Sprawdźcie szczegóły.

Znamy zwycięzców konkursu ekologicznego „Eco Studio ELECTRO - SYSTEM”. Jury w skład, którego weszli ambasadorzy projektu edukacyjnego: Magda Bereda i Kuba Adamiak oraz przedstawiciele organizacji odzysku ELECTRO - SYSTEM wybrali najciekawsze materiały wideo pokazujące prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Na podium znaleźli się: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie i Szkoła Podstawowa w Bryńsku.

Zwycięskie filmiki edukacyjne

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Eco Studio ELECTRO - SYSTEM” odbędzie się 15 września na warszawskim Żoliborzu i będzie miał charakter festiwalu muzyczno - ekologicznego na Sprzątanie Świata. W czasie finału w akcję włączą się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski. Do Warszawy przyjadą: Laureat I miejsca - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Laureat II miejsca - Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie, Laureat III miejsca - Szkoła Podstawowa w Bryńsku i Wyróżnieni w Konkursie. Laureaci otrzymają również nagrody rzeczowe w postaci urządzeń elektronicznych.

Prace konkursowe zwycięzców:

  1. miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=XnsLMXQbPLc
  2. miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=1CxpQ3zRsYc
  3. miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=PB0jO0sGXbg
Jak Łyse Konie #2 - Bereda&Szmajkowski

Gwiazdy dla środowiska

„Eco Studio ELECTRO - SYSTEM” to konkurs organizowany w ramach kampanii edukacyjnej, którego pomysłodawcą jest ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Aby zainteresować edukacją ekologiczną młode osoby w projekt zaangażowały się znane i lubiane przez młodzież gwiazdy i influencerzy m.in. ambasadorzy - Magda Bereda i Kuba Adamiak, a także Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Natalia Sisik i Filip Lato. To oni zachęcali fanów do tworzenia wspólnie z nauczycielami krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami. Gwiazdy te pojawią się również na wielkim wydarzeniu - „Festiwalu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM na Sprzątanie Świata” 15 września w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu.

Atrakcje z okazji akcji Sprzątanie Świata

Uczniowie będą mogli wysłuchać koncertu Magdy Beredy i jej gości specjalnych, przybić piątkę z maskotkami projektu - Smartim i Lodzią, wziąć udział w quizach ekologicznych przy trójkącie recyklingowym. Odbędzie się również symboliczne „Sprzątanie świata” i zbiórka drobnych elektrośmieci, takich jak: popsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3. 

Każdego roku zachęcamy dzieci i młodzież, aby aktywnie uczestniczyli w naszym projekcie edukacyjnym, będąc nie tylko odbiorcami treści ekologicznych, ale także ich twórcami. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnego filmiku do eko piosenki „Odzyskaj”. Wybraliśmy autorów najciekawszych prac, którzy pokazali jak należy postępować lub jak nie należy postępować z elektroodpadami. Zwycięzcy odwiedzą nas w Warszawie podczas Wielkiego Finału na Sprzątanie świata oraz otrzymają cenne nagrody rzeczowe w postaci: telewizora, smartfona i tabletu! - mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM, pomysłodawcy projektu.

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych prosto z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce. Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika - tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

Eco Studio ELECTRO - SYSTEM

i

Autor: materiały prasowe Eco Studio ELECTRO - SYSTEM
Eco Studio ELECTRO - SYSTEM

i

Autor: materiały prasowe Eco Studio ELECTRO - SYSTEM