Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda na koniec października. Gdzie i kiedy najcieplej?

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda na koniec października. Gdzie i kiedy najcieplej?

Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda na koniec października. Gdzie i kiedy najcieplej?

2021-10-25 15:19

Do 30 października 2021 w kraju będzie pogodnie, z temperaturą maksymalną dochodzącą do 17 stopni Celsjusza - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Dzień później zapowiadana jest już zmiana pogody.

Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda na koniec października dużym zaskoczeniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody do niedzieli 31 października. Według ekspertów IMGW, do soboty pogodę nad krajem będzie kształtował wyż znad Środkowej Europy. Do 30 października 2021 zapowiada się ładna i słoneczna pogoda, jedynie we 26 października na północy kraju przejściowo zachmurzy się i tam miejscami popada przelotny deszcz. Zmiany pogody należy spodziewać się w końcu miesiąca. Jaka będzie pogoda

Pogoda na 1 listopada 2021 - czy będzie zimno na Wszystkich Świętych?

Smolasty w ESKA Live - piosenka Uzależniony na żywo

Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda

25 października 2021, w całym kraju będzie pogodny. Po mroźnym poranku, w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 10 st. C, 12 st. C na północy i wschodzie do 14 st. C na pozostałym obszarze; w kotlinach karpackich około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany w Sudetach oraz na Pomorzu okresami porywisty, z kierunków południowych. W nocy będzie na ogół pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie. Na krańcach wschodnich nad ranem możliwy przygruntowy przymrozek do -3 st. C.

26 października 2021 na przeważającym obszarze Polski będzie pogodny, jedynie na północnym zachodzie kraju wzrost zachmurzenia i tam przejściowo pojawią się przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 10 st. C, 12 st. C na wschodzie do 13 st. C, 14 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy meteorolodzy IMGW nie przewidują już przymrozków.

Pogoda na długi weekend niemiłym zaskoczeniem. Będzie bardzo zimno, ale czy sypnie śniegiem?

Od 27 do 30 października 2021 zrobi się zdecydowanie cieplej, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura powietrza wzrośnie do około 17 st. C. Chłodniej będzie natomiast na północnym wschodzie, około 12 st. C. Słońca nie zabraknie w całym kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w ciągu dnia okresami porywisty, z kierunków południowych.

31 października 2021 zmiana pogody. Zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu i frontu atmosferycznego. Na zachodzie pojawią się opady deszczu, których strefa będzie przemieszczała się na wschód. Nadal będzie stosunkowo ciepło, jak na koniec października. W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza wyniesie od około 12 st. C na północnym zachodzie kraju do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. 

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Źródło: Fala ciepła w Polsce 2021 - pogoda na koniec października. Gdzie i kiedy najcieplej?