Fani pod sceną

i

Autor: Jacek Piski/REPORTER

Evil... be like - nowa moda w social mediach. O co chodzi w nowym trendzie z gwiazdami?

2021-10-19 15:30

Internauci regularnie zaskakują szalonymi pomysłami. W mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się akcje, które zaskakują użytkowników sieci. Z pewnością trafiliście na memy, które rozpoczynają się od hasła Evil, a na grafikach widoczne są największe gwiazdy show-biznesu. O co chodzi w najnowszej zabawie fanów popularnych artystów?

Evil... be like - nowa zabawa podbija media społecznościowe. O tym, że internauci potrafią być na maksa kreatywni, mogliśmy przekonać się już wielokrotnie. Co jakiś czas w serwisach takich jak Facebook, Instagram czy Twitter pojawiają się nowe trendy, w które nierzadko włączają się najpopularniejsi artyści. Tym razem nowa zabawa zaangażowała przede wszystkim środowiska fanowskie, które prześcigają się w tworzeniu grafik z zabawnymi opisami dotyczącymi ich idoli. Od kilku dni we wspomnianych serwisach pojawiają się memy, których bohaterami w zdecydowanej większości są gwiazdy muzyki popularnej. Internauci przerabiają zdjęcia, odwracając ich kolory przy użyciu funkcji negatyw i zastępują teksty ich piosenek tak, by pasowały do złej narracji. Niektóre z nich naprawdę bawią!

Sonda
Z jakiego portalu społecznościowego korzystasz najczęściej?

Memy Evil... be like

Co powiedziałaby diabelska wersja Adele? Zamiast Hello oczywiście Bye! Zabawa polega na tym, że internauci całkowicie zmieniają sens wypowiedzi popularnych artystów czy też cytatów z ich piosenek. Im bardziej są one odjechane, tym lepiej. Co ciekawe, trend przedostał się już również do Polski. Polscy internauci tworzą memy, których bohaterami są nie tylko zagraniczni, ale i nasi celebryci. Poniżej przedstawiamy kilka zabawnych przykładów. 

Daria - piosenka Love Blind na żywo [ESKA Live]
Źródło: Evil... be like - nowa moda w social mediach. O co chodzi w nowym trendzie z gwiazdami?