Eurowizja 2022 - Polska. Pierwsza próba

i

Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv Pierwsza próba Polski na Eurowizji 2022

Eurowizja 2022 - próba jurorska Polski. Kiedy Krystian Ochman zaśpiewa dla jury?

2022-05-05 13:13

Eurowizja 2022 może być dla Polaków powodem do radości. Naszym reprezentantem jest Krystian Ochman, który zbiera świetne recenzje wśród zagranicznych fanów konkursu i dziennikarzy. Na Eurowizji ważny jest nie tylko wynik głosowania widzów, ale także jurorów. Wiele osób nie wie jednak, że jury nie ocenia podczas tego samego koncertu. Kiedy Ochman zaśpiewa dla ekspertów?

Eurowizja 2022 będzie bardzo emocjonującym wydarzeniem dla wielu Polaków. W tym roku naszym reprezentantem jest Krystian Ochman, który pojechał do Włoch w roli jednego z faworytów. Polak ma za sobą już pierwszą próbę. Wszyscy długo czekali, aby dowiedzieć się, jak wygląda występ Polaka. Za widowisko odpowiadają reżyserzy Mikołaj Dobrowolski i Tomasz Klimek. Choreografię przygotował Agustin Egurrola, a wykonają ją tancerki Julia Adamczyk, Kateryna Nesterova, Martyna Przybyłowska i Paulina Przestrzelska. Występ ocenią widzowie, ale także jurorzy, którzy zrobią to innego dnia. Jury głosuje podczas próby generalnej. Kiedy się odbędzie?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - próba Polski dała nadzieje! Tak wygląda występ Krystiana Ochmana

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2022 - kiedy próba jurorska Krystiana Ochmana?

Próba generalna drugiego półfinału, w którym udział bierze reprezentant Polski, odbędzie się w środę 11 maja o godzinie 21:00. Nie będzie transmisji z koncertu. Obejrzą go jedynie akredytowani dziennikarze oraz publiczność na miejscu. Jeśli Ochman awansuje do finału, dla jurorów zaśpiewa także w piątek 13 maja o tej samej godzinie.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Źródło: Eurowizja 2022 - próba jurorska Polski. Kiedy Krystian Ochman zaśpiewa dla jury?