Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Egzamin ósmoklasisty 2022 na innych zasadach! Tego na testach na pewno nie będzie

2022-01-13 8:26

Egzamin ósmoklasisty 2022 już w maju. To gorący temat dla wszystkich uczniów, którzy prężnie przygotowują się do nadchodzących testów. Okazuje się, że wymagania będą nieco okrojone, a to wszystko przez pandemię. Czego na pewno nie będzie na egzaminach? Sprawdźcie szczegóły.

Egzamin ósmoklasisty 2022 wytyczne i wymagania. Jak będą wyglądać testy w 2022 roku? To zastanawia wiele osób. Egzaminy ósmoklasistów już pod koniec maja. Dokładnie zostaną przeprowadzone w dniach od 24 do 26 maja i jest to kolejno wtorek, środa, a także czwartek. Pierwszego dnia na wszystkich zdających czeka egzamin z języka polskiego, następnie matematyka, a na samym końcu uczniowie otworzą arkusze z języka obcego nowożytnego. Ze względu na wciąż trwającą pandemię, egzamin ósmoklasisty 2022 zostanie przeprowadzony na nieco innych zasadach. Zadania będą skonstruowane tak, aby sprawdzić wiedzę uczniów, co zostało określone w wymaganiach egzaminacyjnych z grudnia 2020 roku. Do tej pory, przed wybuchem pandemii nie obowiązywały takie wymagania, lecz podstawa programowa. Co będzie na testach w 2022 roku?

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się tylko z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Zrezygnowano jednak z dodatkowego przedmiotu, który miał być wprowadzony od roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie mieliby do wyboru jeden z pięciu przedmiotów - biologia, chemia, fizyka, geografia czy też historia. Tak się jednak nie stanie, a egzamin ósmoklasisty z dodatkowym przedmiotem odbędzie się dopiero w 2024 roku. Jeśli chodzi o majowe testy, liczba zadań będzie podobna jak na poprzednim terminie czyli w 2020 roku, a w dodatku będzie mniej zadań otwartych. Oprócz tego na egzaminie z języka polskiego, na uczniów będą czekać do wyboru dwa tematy. Na jeden z nich będzie trzeba napisać rozprawkę lub opowiadanie, a także odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej, która oczywiście będzie pasować do tematu. Jeśli chodzi o matematykę w arkuszach należy spodziewać się zadań zamkniętych i czterech zdań otwartych. Tego dnia można przynieść ze sobą tylko długopis i linijkę. Ostatnim egzaminem będą testy z języka obcego nowożytnego, którego średni poziom biegłości językowej to A2 w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Czas na napisanie egzaminów ósmoklasisty 2022 pozostaje bez zmian. uczniowie będą pisać język polski 120 minut, matematykę 100 minut oraz język obcy 90 minut.

Źródło: Egzamin ósmoklasisty 2022 na innych zasadach! Tego na testach na pewno nie będzie