Edyta Górniak

i

Autor: AKPA, Sarah Louise Bennett/EBU

EUROWIZJA 2024

Edyta Górniak oburzona występem Iralndii. Grzmi wpisem i przywołuje nagranie księdza z TikToka

2024-05-13 8:18

Emocje po Eurowizji 2024 jeszcze nie opadły. Tym razem zdanie na temat mrocznego i zarazem mocno przerażającego występu Irlandii, wypowiedziała się Edyta Górniak. Artystka mocno uderzyła w Bambie Thug i oznajmiła, że jest to "piekło na ziemi".

Występ Irlandii i Bambie Thug na Eurowizji 2024 wywołał istną burzę i spotkał się z wieloma negatywnymi komentarzami. Jedni stwierdzili, że występ wyglądał jakby na naszych oczach kręcono najstraszniejszy horror, drudzy oskarżyli wokalistkę o satanizm, a jeszcze inni stwierdzili, że piosenka "Doomsday Blue" jest prawdziwym koszmarem. Przerażająca dla widzów Eurowizji 2024 była mroczna scenografia, pojawiający się na scenie pentagram i tancerze pomalowani ciemnoszarym sprayem. Przerażający okazał się być także makijaż reprezentantki Irlandii, za sprawą którego Bambie Thug porównano do ''prawdziwego diabła'' i słynne zaklęcie uśmiercające z "Harry'ego Pottera", które było słychać w tle. Głos w sprawie mrocznego występu i wokalistki postanowiła zabrać Edyta Górniak, która lata temu sama reprezentowała nasz kraj w konkursie. Było to w 1994 roku, a artystka zajęła wówczas drugie miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: Buczenie i krzyki na Eurowizji 2024. Organizatorzy zostali wygwizdani

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa

Edyta Górniak OSTRO o występie Irlandii na Eurowizji 2024

"Piekło na ziemi" - właśnie tak podsumowała Edyta Górniak występ Irlandii na tegorocznej Eurowizji, która łącznie zebrała 278 punktów i zajęła szóste miejsce. To jednak niejedyne słowa diwy względem mrocznego występu:

- "Wygląda na to, że Antychryst robi nam przysługę, aby ludzkość wreszcie się przebudziła. I określiła, jakiego świata chce. Będzie drażnił wszystkie nasze zmysły coraz bardziej. Do skutku. I jeśli ludzkość nie określi swojego serca i sumienia, nie przyjmie mocnej i czystej postawy — tornado zła zniszczy wszystko, co napotka. Jesteśmy już w tej chwili bardzo blisko piekła na ziemi. Zastanawiam się, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ostatecznie wstrząsnąć światem i ludźmi. Na jaki znak ludzie czekają, żeby podjąć wewnętrzną decyzję? Życzę nam wszystkim mądrości, światłości myśli i bezpieczeństwa" - podzieliła się swoją refleksją na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2024 - jak głosowało polskie jury i widzowie? Zdania były podzielone

W kolejnej relacji Edyta Górniak udostępniła fanom krótkie nagranie słynnego księdza z TikToka Sebastiana Picura, który podobnie jak ona zastanawia się, czy konkurs Eurowizji to dziś promocja satanizmu. A Wy co myślicie o występie Irlandii? Co ciekawe, nawet inne gwiazdy z Polski były zniesmaczone prezentacją tego kraju, jak na przykład Sandra Kubicka, czy Doda, która nie wytrzymała i wprost powiedziała co myśli:

- "No słuchajcie, Eurowizja zaczyna mnie coraz bardziej zaskakiwać. Pentagramy k*** jakieś satanistyczne akcje. No ja nie wiem... bez przesady!"

Sonda
Czy podobał Ci się występ na Eurowizji reprezentantki Irlandii?