Dzień Nauczyciela

i

Autor: Andrzej Stawinski/REPORTER/EastNews

Dzień Nauczyciela 2021 - kiedy jest i czy jest wtedy wolne?

2021-10-05 13:46

Dzień Nauczyciela to ważne święto w kalendarzu każdego pedagoga. Tego dnia zarówno w szkołach, jak i przedszkolach odbywają się liczne uroczystości z nim związane. Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2021? Czy uczniowie mają wtedy wolne od szkoły i zajęć lekcyjnych? Sprawdźcie szczegóły.

Dzień Nauczyciela 2021 - kiedy jest i czy jest wtedy wolne? Czy odbywają się lekcje w szkole? To z pewnością zastanawia wielu uczniów. Dzień Nauczyciela, znany w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich pedagogów. Tego dnia uczniowie mogą podziękować im za trud i ciężką pracę, dzięki której ze szkoły wychodzą z ogromną wiedzą i dobrymi manierami. Dzień Nauczyciela to także idealna okazja do okazania sympatii i szacunku pedagogom. Można to zrobić składając życzenia lub wręczając drobny upominek. Kiedy w takim razie jest w Polsce Dzień Nauczyciela? Czy uczniowie mają wtedy lekcje czy jednak jest to dzień wolny?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Dzień Nauczyciela 2021 - czy jest wtedy wolne?

Rola nauczyciela w szkole jest bardzo wymagająca. To nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również wychowywanie młodego pokolenia oraz wpajanie im przeróżnych wartości. To właśnie w klasach i na korytarzu młodzież dorasta i rozwija swoje zainteresowania. Dzień Nauczyciela 2021 wypada dokładnie w czwartek 14 października. Czy jest to dzień wolny od zajęć? Jak podaje artykuł 74. Karty Nauczyciela: W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Nie oznacza to jednak, że uczniowie mogą zrobić sobie tego dnia całkowity luz. W placówkach tego dnia odbywają się specjalne apele, na których obecność jest obowiązkowa, lub wysyłana jest specjalna delegacja.

Źródło: Dzień Nauczyciela 2021 - kiedy jest i czy jest wtedy wolne?