METAMORFOZA

Domisie kiedyś i dziś. Tak zmienili się aktorzy wcielający się w Amelię, Pysię, Eryka i Bazylego

2024-07-09 11:29

Domisie bawiły, uczyły, a dziś wywołują sentyment. Pamiętacie Amelię, Pysię, Eryka i Bazylego? Wiemy jak po 20. latach od premiery programu wyglądają aktorzy. Ciężko ich rozpoznać!

Nie za lasem, nie za rzeką, w małym domku niedaleko, gdzie wesoło skrzypią drzwi - słychać głośne: ha, ha, hi. Właśnie tymi słowami zaczynała się muzyczna czołówka programu edukacyjno-wychowawczego "Domisie", który emitowany był w Telewizji Polskiej w latach 2004-2013, następnie od 16 lutego 2014 roku, zostały przeniesione do kanału tematycznego dla dzieci TVP ABC. Program był niesamowicie popularny w tamtych latach i rozkochał w sobie najmłodszą publiczność. Wszystko przez miłe, edukacyjne treści, kolorowy obrazek i skrzaty, które dały się lubić! Amelka, Pysia, Bazyli i Eryk to mieszkańcy magicznej krainy Domisiowa. Amelka ma dar opowiadania bajek, Pysia śpiewa piosenki, Bazyli zaprasza do gier i quizów, a Eryk zawsze wspomina o multimediach. Był też Strachowyj, który mieszkał w lesie, a także często udzielali się w programie Czajnik, Poduszka, Pani Róża, Żaby i Sójka.

Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14

Aktorzy z Domisiów - kiedyś i dziś

Jak dziś wyglądają aktorzy z Domisiów? W tym roku kultowy program edukacyjno-wychowawczy skończy uwaga... 20 lat. W tym czasie każdy aktor wcielający się w kolorowego skrzata poszedł w swoją stronę i nadal kontynuuje pracę w zawodzie. Domisie to dla wielu osób całe dzieciństwo i pozytywne wspomnienia sprzed lat. Jeśli zastanawiacie się, jak dziś wygląda Amelia, Pysia, Bazyli, Eryk i Strachowyj, obejrzyjcie naszą galerię.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądają córki Kasi z "13 Posterunku". Aleksandra Woźniak może być dumna!