Do kiedy trwa wystawianie ocen na koniec roku?

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Do kiedy wystawianie ocen? Wakacje 2022 już za moment!

2022-05-31 14:04

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Z jednej strony to wspaniała wiadomość dla wszystkich uczniów, a z drugiej bardzo niepokojąca, bo sugeruje, że czasu na poprawienie ocen zostało już bardzo niewiele. Do kiedy trwa wystawianie ocen w roku szkolnym 2021/22? Kiedy kończy się drugi semestr? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tym miejscu.

Kiedy wystawiają oceny na koniec roku? Do kiedy wystawienie ocen? Te pytania nurtują wszystkich uczniów. Koniec roku szkolnego zbliża się bowiem wielkimi krokami, a to oznacza tylko jedno - czasu na poprawienie ocen jest coraz mniej. W tym roku wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończą edukację w piątek, 24 czerwca. Ten dzień można zatem uznać za symboliczne rozpoczęcie trwających ponad dwa miesiące wakacji. I chociaż pogoda za oknem dopisuje, warto wykorzystać najbliższe tygodnie na zadbanie o oceny z poszczególnych przedmiotów. Te w końcu pojawią się na świadectwie. Szczególnie ważne jest to w przypadku przedmiotów, z których zdobyte w tym roku szkolnym oceny pojawią się na świadectwie maturalnym. Jeśli szukacie informacji na temat tego, do kiedy trwa wystawienie ocen, sprawdźcie, co udało nam się ustalić. Zła wiadomość jest jednak taka, że w tym przypadku nie ma jednej daty dla wszystkich szkół.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?

Do kiedy wystawianie ocen?

Uczniowie zastanawiają się, do kiedy nauczyciele wystawiają oceny na koniec roku. W sieci ciężko znaleźć jeden termin. Wszystko zależy bowiem od placówki. Można jednak przyjąć, że prowadzący zajęcia powinni poinformować o możliwych ocenach niedostatecznych w ostatnim tygodniu maja. Wszystkie oceny powinny być natomiast wystawione w połowie czerwca, jeszcze przed radą pedagogiczną. W indywidualnych przypadkach nauczyciele zgadzają się na wydłużenie czasu możliwego na poprawę oceny. 

Young Leosia - pierwszy wywiad o polskim rapie, płycie i fundacji z Matą
Źródło: Do kiedy wystawianie ocen? Wakacje 2022 już za moment!