pogoda

i

Autor: Albin Marciniak/East News

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2021 - szykują się mrozy jakich w Polsce nie było od lat?

2021-11-30 15:47

Przed nami ostatni miesiąc 2021 roku - grudzień. Jaka będzie pogoda? Czy synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu i mrozy, jakich w naszym kraju nie było od lat? Warto zapoznać się z długoterminową prognozą pogody na grudzień 2021. Lepiej zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, szalik, czapkę i rękawiczki!

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2021. Jaka będzie pogoda pod koniec roku? Czy należy przygotować się na intensywne opady śniegu oraz przymrozki? Grudzień to miesiąc, który kojarzy się wszystkim ze śniegiem oraz przede wszystkim ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. To także miesiąc, w którym zaczyna się kolejna pora roku, czyli zima. Jako ciekawostkę warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwszy dzień astronomicznej zimy wypada 21 grudnia o godzinie 16:59, natomiast kalendarzowa zima zaczyna dzień po. Wiele osób już teraz szuka informacji o tym, jaki będzie tegoroczny grudzień. Niektóre osoby liczą na białe święta, jednak inni marzą o tym, aby termometry nie pokazały minusowych temperatur. Jaki będzie grudzień 2021? Czy tegoroczna zima będzie mroźna?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Pogoda na grudzień 2021 - jaka będzie zima?

Jaka będzie pogoda w grudniu 2021? Niestety dla wielbicieli śniegu mamy złe informacje. Według prognozy pogody grudzień w naszym kraju będzie szary, ponury, a w dodatku wilgotny i deszczowy. Przewidywane są opady śniegu, jednak nie będą utrzymywały się one dosyć długo - chyba, że na południu Polski. Najcieplejszym regionem w grudniu ma być Pomorze, jednak z tego względu tam biały puch utrzymywać będzie się najkrócej. Niestety nie zabraknie też silnego wiatru. Jak informuje internetowy serwis fanipogody.pl, w grudniu spodziewana jest wysoka aktywność cyrkulacji atlantyckiej. Oznacza to w praktyce, że w naszym kraju mogą wystąpić między innymi burze - zagrzmieć może szczególnie w północnej części kraju. Oprócz tego synoptycy zapowiadają, że w niektórych regionach Polski w okresie świąt Bożego Narodzenia, może spaść śnieg. Pamiętajmy jednak, że długoterminowa pogoda potrafi płatać figle, dlatego trzeba spojrzeć na nią z przymrużeniem oka, a prognozy sprawdzać z dnia na dzień.

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...
Źródło: Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2021 - szykują się mrozy jakich w Polsce nie było od lat?