Dawid Podsiadło

i

Autor: WBF

Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin. Czekał na nie 3 lata! O co chodzi?

2021-10-15 12:51

Dawid Podsiadło to jeden z najpopularniejszych polskich artystów. Od lat odnosi niesamowite sukcesy w przemyśle muzycznym. Jego piosenki można usłyszeć w najważniejszych stacjach radiowych, a koncerty są wypełnione po brzegi. Teraz Dawid Podsiadło znów jest na językach, a wszystko przez przeprosiny, które otrzymał po 3 latach. O co chodzi?

Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin. Czekał na nie 3 lata! O co chodzi? Dawid Podsiadło nawet nie zakładał, że czeka go tak wielki sukces. Po wygraniu drugiej edycji programu X Factor, który można było oglądać w TVN, młody wokalista szybko dotarł na szczyty list przebojów. Zaczęło się od piosenki Trójkąty i kwadraty, którą można było usłyszeć wszędzie! Później pojawiły się takie hity jak Pastempomat, No, Małomiasteczkowy, Nie Ma Fal czy Trofea. Dawid Podsiadło to artysta uznany nie tylko przez odbiorców, ale także krytyków. Na swoim koncie ma kilka statuetek Fryderyków. Wszystko to sprawiło, że stał się wielką gwiazdą, a jego muzyka stała się pożądana przez wiele osób. Doprowadziło to do jednej niemiłej sytuacji. Teraz Dawid wreszcie otrzymał za nią przeprosiny. Co się stało?

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

Dawid Podsiadło - przeprosiny

Po 3 latach Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin za wykorzystanie piosenki Nieznajomy bez jego zgody. Można było ją usłyszeć podczas wydarzenia Wolność we krwi na pl. Piłsudskiego 15 sierpnia 2018. Firma Rochstar, która organizowała wydarzenie, wydała komunikat. - Rochstar S.A. oświadcza, że realizując widowisko pt. »Wolność we krwi«, które zostało wystawione w dniu 15 sierpnia 2018 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie, został wprowadzony w błąd przez organizację zbiorowego zarządzania, w związku z czym doszło do sytuacji, w której utwór pt. »Nieznajomy« został wykonany bez zgody Pana Dawida Podsiadło, który jest współautorem i współkompozytorem utworu. W momencie, gdy Rochstar S.A. otrzymał informację o braku zgody, było już za późno, by wycofać utwór »Nieznajomy« ze scenariusza widowiska - czytamy na Facebooku.

Źródło: Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin. Czekał na nie 3 lata! O co chodzi?