Egzamin zawodowy 2020 - wyniki, terminy, odpowiedzi, arkusze CKE

i

Autor: pixabay.com

Czy można nie zdać testów ósmoklasisty w 2022 roku? ZASADY, PUNKTY, WYNIKI

2022-04-10 16:22

Egzamin ósmoklasisty to jeden z najważniejszych testów, do których podchodzi młodzież. Nie da się ukryć, że jest to dla nich bardzo stresujący czas, ponieważ wyniki które uzyskają, będą miały ważny wpływ na ich dalszą edukację. Zastanawialiście się czy można nie zdać testów ósmoklasisty? Sprawdźcie najważniejsze zasady.

Egzamin ósmoklasisty 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już od wtorku 24 maja do czwartku 26 maja, uczniowie ze szkół podstawowych otworzą swoje arkusze. Czekać będzie na nich oczywiście język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. To bardzo ważny i niesamowicie stresujący czas w życiu młodych osób, ponieważ wyniki z testów będą miały wpływ na ich dalszą edukację. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się w kilku etapach oraz wiążą się z nią zasady. Jedną z nich są właśnie wyniki z egzaminów ósmoklasisty. Łącznie można uzyskać z testów aż 100 punktów, które na pewno odegrają olbrzymią rolę podczas naboru do danej szkoły - liceum, technikum czy też zawodówka. Jednak czy można nie zdać egzaminów? Czy jeśli uczeń otrzyma 0 punktów, czeka go poprawka? Sprawdźcie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy nauczyciel może zabrać telefon? Jakie jest prawo w szkole?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? Takie pytanie zadaje sobie niejeden uczeń, który stresuje się majowymi testami. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać! Jest to jedynie forma sprawdzenia poziom wiedzy uczniów z ósmych klas. Oznacza to, że nikt nie będzie musiał pisać egzaminów poprawkowych w innym terminie. Testy ósmoklasisty to sprawdzian wiedzy, ale także możliwość zdobycia dodatkowych punktów potrzebnych do rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - harmonogram. Kiedy i o której godzinie egzamin 8-klasisty? [PRZEDMIOTY]

Egzamin ósmoklasisty 2022 - WYNIKI

Kiedy będą dostępne wyniki z egzaminów ósmoklasisty 2022? Wszyscy uczniowie otrzymają je w piątek 1 lipca, natomiast wyniki zostaną im wydane fizycznie kilka dni później, dokładnie 8 lipca 2022 roku.

Źródło: Czy można nie zdać testów ósmoklasisty w 2022 roku? ZASADY, PUNKTY, WYNIKI