Pusta klasa w szkole

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Czy będą zdalne? Minister edukacji nie wyklucza zamknięcia szkół!

2021-11-18 13:53

Nauka zdalna to temat, który niezmiennie interesuje wszystkich uczniów. Nie jest żadną tajemnicą, że coraz więcej szkół decyduje się na przejście na tryb hybrydowy oraz zdalny, przez co nadzieje dotyczące powrotu lekcji online znacznie się zwiększyły. Minister edukacji nie wyklucza ponownego zamknięcia szkół. Jego stanowisko może zaskoczyć.

Czy będą zdalne? Odpowiedź na to pytanie budzi wielkie emocje wśród uczniów, którzy na bieżąco śledzą wszelkie doniesienia związane z ponownym zamknięciem szkół. Wbrew przypuszczeniom, jakie pojawiały się na początku roku szkolnego 2021/22, placówki nie zostały zamknięte. Uczniowie wciąż biorą udział w lekcjach odbywających się w trybie stacjonarnym, jednak nie da się nie zauważyć tego, że coraz więcej szkół decyduje się na przejście na tryb mieszany, a nawet zdalny. Obecnie, bazując na danych opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w trybie stacjonarnym funkcjonuje mniej niż 90% szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dane te stały się podstawą do snucia domysłów na temat powrotu nauki zdalnej. Minister edukacji ponownie wypowiedział się na ten temat. Szef MEiN nie wyklucza ponownego wprowadzenia zlanych dla uczniów wszystkich szkół!

Sonda
Nauka zdalna POWINNA wrócić?

Czy będą zdalne? Jest odpowiedź!

Minister edukacji na bieżąco komentuje kwestie związane z funkcjonowaniem szkół. Będąc gościem w radiowej Jedynce, Przemysław Czarnek zapowiedział, że na ten moment członkowie resortu nie mają w planach zamykania szkół, jednak nie jest to nierealny scenariusz. Szef MEiN podkreślił, że nie jest w stanie złożyć żadnej konkretnej deklaracji.

Absolutnie nigdy takiej deklaracji nie składałem i złożyć nie mogę, bo nie jestem wróżką. Nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za miesiąc, dwa, trzy. Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny - odpowiedział.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku szkolnym nauka zdalna trwała od października 2020 aż do maja 2021 roku.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Czy będą zdalne? Minister edukacji nie wyklucza zamknięcia szkół!