Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?

Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?

2021-12-01 8:40

Zdalne lekcje od grudnia 2021 we wszystkich szkołach? Internauci tradycyjnie, w kwestii odpowiedzi na te pytanie, podzieleni są na dwie grupy. Jedni uważają, że lekcje online powinny być wprowadzone, a drudzy są zdania, iż większe efekty przynosi nauka stacjonarna. Ostateczne plany dotyczące edukacji w Polsce zostały ujawnione przez Ministra Zdrowia. Czy będą lekcje zdalne w grudniu? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [GRUDZIEŃ]
  2. Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Czy będą zdalne 2021? Czy lekcje zdalne powrócą w połowie lub na koniec grudnia? Wszystkie szkoły zamknięte w grudniu 2021 to pewniak? Wiele osób z dużym przerażeniem obserwuje coraz trudniejszą sytuację epidemiczną w naszym kraju, ale również w całej Europie. Początkowo mówiło się, że lekcje zdalne 2021 wrócą pod koniec października. Właśnie wtedy miała nadejść kolejna fala dziennych zachorowań. Tak się nie stało, jednak ministerstwo przypomniało dyrektorom o bezpośredniej możliwości wysyłania uczniów na naukę zdalną. Teraz sytuacja jest poważniejsza, bo mnóstwo szkół zaczęło korzystać z takiej możliwości. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane kuratorów, 29 listopada, 94,7 procent przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 78,9 procent szkół podstawowych i 83,5 procent ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym. Czy będą zdalne w grudniu 2021 dla wszystkich? Jakie plany mają rządzący?

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Wszystkie szkoły zamknięte od 13 GRUDNIA 2021?!

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]
Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?

Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [GRUDZIEŃ]

Czy będą zdalne w grudniu 2021? Uczniowie, ale również rodzice zastanawiają się, co się wydarzy w najbliższych tygodniach, jeśli chodzi o edukację. Jedni uważają, że to najlepsze rozwiązanie w dobie rosnącej liczby zachorowań, a drudzy z przekonaniem twierdzą, iż przyniesie to więcej szkód niż pozytywnych efektów. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek przyznał, że ostateczne zdanie w tej kwestiima Minister Zdrowia. Co powiedział Adam Niedzielski? W najnowszej rozmowie w Radiu Plus zadeklarował, że rząd nie chce zamykać wszystkich szkół: 

Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona.

- powiedział Adam Niedzielski. Warto również przypomnieć, w jaki sposób uczniowie przechodzą na tryb nauki zdalnej. Przemysław Czarnek mówił, że w przypadku ogniska zakaźnego uczniowie niezaszczepieni podlegają kwarantannie, a szczepieni nie. Dodał, że trudno jest jednocześnie prowadzić lekcję stacjonarną i zdalną: - Dlatego zalecamy by na naukę zdalna kierować całe klasy, a nie tylko pojedyncze osoby - powiedział Czarnek. 

Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Nie brakuje zdań, że czwarta fala dopiero się rozpędza i wiele osób twierdziło, ze szkoły będą zamknięte od 13 listopada. Tak się jednak nie stanie. 29 listopada 2021, podczas konferencji prasowej, Adam Niedzielski ogłosił jednak alertowe obostrzenia. Od 1 do 17 grudnia, dotychczasowy limit 75 procent obłożenia zmienia się na 50 procent dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

AKTUALIZACJA: Nauka zdalna powraca od 20 grudnia do 9 stycznia. Oczywiście w międzyczasie uczniowie skorzystają z przerwy świątecznej od szkoły. Ta potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia.

Zdalne nauczanie aż do stycznia 2022?! Te DANE mocno niepokoją!

Źródło: Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?