Alicja Węgorzewska

i

Autor: AKPA

SUKCESY GWIAZD

Co wspólnego ma Alicja Węgorzewska z Wiedźminem? Polacy mogą być z niej dumni!

2024-02-07 15:43

Alicja Węgorzewska od dwóch edycji zasiada na fotelu trenera The Voice Senior. Widzowie ją uwielbiają, jednak nie każdy wie, że artystka ma na swoim koncie pewne osiągnięcie związane z branżą filmową. Nie uwierzycie, co ma wspólnego z produkcją z 2001 roku, jaką jest Wiedźmin.

Alicja Węgorzewska i Wiedźmin? Takiej ciekawostki z pewnością jeszcze nie słyszeliście! Od początku stycznia 2024 roku, widzowie Telewizyjnej Dwójki mogą śledzić losy dojrzałych osób w programie The Vice Senior. To właśnie tam na czerwonych fotelach zasiada Tomasz Szczepanik, Halina Frąckowiak, Maryla Rodowicz i Alicja Węgorzewska. To właśnie ta czwórka ocenia uczestników programu, którzy przyszli spełniać swoje marzenia na scenie. Nie wszyscy zaczęli swoją karierę z rozmachem, jednak ciężka praca i ogromny talent doprowadził artystów do miejsca, w których są teraz. Na tle wielu operowych głosów wyróżniła się Alicja Węgorzewska. Wokalistka śpiewająca mezzosopranem, stała się najpopularniejszą śpiewaczką operową w Polsce i dziś ma na swoim koncie wiele osiągnięć.

ZOBACZ TAKŻE: Ma tylko 142cm wzrostu! 86-latka z The Voice Senior zachwyciła widzów Telewizyjnej Dwójki

Najlepsze teksty Maryli Rodowicz z nowego The Voice Senior!

Alicja Węgorzewska w Wiedźminie

Biografia Alicji Węgorzewskiej jest bardzo ciekawa. Artystka od najmłodszych lat związana jest z muzyką, a gdy miała zaledwie 5 lat, zaczęła uczęszczać na lekcje gry na fortepianie. Będąc w liceum muzycznym, podczas uczęszczania na chór kościelny, odkryła w sobie talent do śpiewania i postanowiła iść tą drogą. Dziś na jej koncie jest nie tylko tytuł najpopularniejszej polskiej śpiewaczki operowej, ale także wiele nagród, wyróżnień i występów. Jednak czy wiedziałeś, że Alicję Węgorzewską łączy coś z Wiedźminem? Trenerka The Voice Senior wiele lat temu podjęła się współpracy z branżą filmową i wykonała partie mezzosopranowe na ścieżce dźwiękowej do filmu Wiedźmin. Zaskoczeni? To dopiero ciekawostka!

Przypomnijmy, że Wiedźmin to polski film fantasy z 2001 roku. W produkcji rolę tytułową zagrał Michał Żebrowski, a w obsadzie wymieniane są także nazwiska takie jak: Grażyna Wolszczak, Anna Dymna, Maria Peszek, Daniel Olbrychski czy też Jerzy Schejbal. Film jest adaptacją opowiadań o Wiedźminie polskiego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego.