The Voice Kids 6

i

Autor: Jan Bogacz / Natasza Młudzik / TVP

Gwiazdy

Był finalistą The Voice Kids. Teraz ma szansę pojechać na Eurowizję Junior 2023

2023-08-28 11:03

Eurowizja Junior 2023 wywołuje coraz więcej emocji. Już wkrótce rozpoczną się preselekcje w programie Szansa na sukces. To tam wybrany zostanie reprezentant Polski. Znamy już skład uczestników pierwszego odcinka show. Wystąpi w nim młody wokalista, który zaledwie kilka miesięcy temu skradł serca widzów w The Voice Kids. O kim mowa?

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2023? Odpowiedź na to pytanie chcą poznać wszyscy fani konkursu. Wspólną decyzję Telewizji Polskiej oraz jej widzów poznamy już za kilka tygodni. Wokalista lub wokalistka wybrany zostanie w specjalnej dziecięcej edycji Szansy na sukces. Już po raz piąty wybór zostanie dokonany właśnie w tym programie. Wcześniej bilet na Eurowizję Junior dostały tam już Viki Gabor, Alicja Tracz, Sara James oraz Laura Bączkiewicz. Pierwszy półfinał tegorocznej edycji zostanie wyemitowany 3 września. Od jakiegoś czasu wiadomo, że wystąpi w nim Leon Olek. Znamy jednak już też pozostałe nazwiska. Na liście znalazł się m.in. finalista ostatniego sezonu The Voice Kids - Miłosz Zarzeka. Chłopiec z drużyny Cleo w finale zachwycił występem z piosenką Tears in Heaven. Co o nim wiemy?

Roksana Węgiel o filmie, The Voice Kids i ślubie

Miłosz Zarzeka - kim jest?

Ma 14 lat. Jest wesołym i wrażliwym nastolatkiem, który patrzy na świat przez różowe okulary. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy to rozpoczął naukę w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej. Obecnie uczęszcza na zajęcia do studia muzycznego w Lublinie. Poza śpiewaniem bardzo lubi spędzać czas w kuchni, na pieczeniu ciast, ciasteczek i tortów. Miłosz lubi także grać na konsoli. W przyszłości chciałaby zostać śpiewającym cukiernikiem.

Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w niedzielę 26 listopada na Lazurowym Wybrzeżu. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Palais Nikaïa w Nicei. Wydarzenie trafiło tam po wygranej Francji na Eurowizji Junior 2022. Reprezentował ich wtedy Lissandro z piosenką Oh Maman!. 

Źródło: Był finalistą The Voice Kids. Teraz ma szansę pojechać na Eurowizję Junior 2023