Bożena Dykiel

i

Autor: WBF Bożena Dykiel

Bożena Dykiel podpadła. Fundacja Twarze depresji zrywa z nią współpracę

2021-10-25 18:39

Bożena Dykiel od lat współpracowała z fundacją Twarze depresji. Wydawać by się mogło, że skoro od 6 edycji wspiera kampanię "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.", to wie, że depresja jest chorobą, którą leczy się lekami i psychoterapią. Tymczasem w DDTVN Bożena Dykiel zaproponowała... okulary. Fundacja podziękowała aktorce za współpracę.

Temat chorób psychicznych to niestety wciąż spore tabu. Na szczęście w ostatnich latach się to zmienia. Sporą zasługę mają w tym...celebryci. Niektórzy wykorzystują swoje zasięgi w słusznym celu i normalizują depresję, lęki czy inne dolegliwości natury psychicznej.

W galerii poniżej znajdziecie całe mnóstwo gwiazd, które zdecydowały się głośno opowiedzieć o swoich chorobach psychicznych, żeby dodać otuchy swoim fanom i zachęcić ich do leczenia.

Gwiazdy, które nie mają takich doświadczeń, mogą swoim wizerunkiem wspierać kampanie społeczne. I tak od 6 edycji Bożena Dykiel była twarzą akcji „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Jednak po ostatnim wywiadzie - fundacja zerwała współpracę.

ESKA XD #034 - MUZYKA DO TRENINGU, ROLNIK SZUKA ŻONY, MATA, DROGI ŚMIERCI

Fundacja zrywa współpracę z Bożeną Dykiel

Nie milkną echa po skandalicznej wypowiedzi Bożeny Dykiel w Dzień Dobry TVN. Gwiazda, która od lat współpracuje z fundacją Twarze depresji, stwierdziła, że chorobę wywołują braki litu w organizmie, dlatego "trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska". Zaleciła również, aby "ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor".

Od dawna wiadomo, że depresja to choroba, którą leczy się farmakologiczne oraz psychiatrycznie. Ruch i dieta mają wspływ na samopoczucie, jednak w nie są lekami na chorobę!

Bożena Dykiel musi teraz mierzyć się z krytycznymi komentarzami w sieci. Swoje oświadczenie opublikowała również fundacja Twarze depresji. Zerwali współpracę z aktorką!

W oświadczeniu przypomnieli również, jak w poprzednich edycjach Bożena Dykiel zachęcała do leczenia depresji u psychiatry i psychologa, podkreślając, że „to żaden wstyd skorzystać z ich pomocy”.

Na jakie choroby cierpią gwiazdy?

Pytanie 1 z 8
Toczeń rumieniowaty to paskudna choroba, trudna w leczeniu. Która gwiazda z nią walczy?

Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie.Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii.

Źródło: Bożena Dykiel podpadła. Fundacja Twarze depresji zrywa z nią współpracę