facebook, messenger

i

Autor: canva

Awaria Facebooka przyczyniła się do wzrostu popularności innej aplikacji. Wcale nie chodzi o TikToka!

2021-10-08 10:18

W poniedziałek 4 października, aplikacje takie jak Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp przestały działać. Jak się później okazało, awaria miała zasięg globalny i trwała dosyć długo. Wiele osób nie mogło w tym czasie się ze sobą skontaktować i w ramach rozrywki przerzucili się na TikToka. Okazuje się jednak, że podczas awarii na popularności zyskała inna apka. O jaką dokładnie chodzi?

Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa sprawiła, że świat na chwilę się zatrzymał. W poniedziałkowe późniejsze popołudnie, dokładnie 4 października wymienione aplikacje zaczęły platać figle. Nie można było wysłać wiadomości, nie odświeżał się panel główny, a w dodatku nie można było dodać zdjęcia, relacji czy nawet napisać komentarza. Choć z początku wielu użytkowników myślało, że ma problem z internetem, okazało się że wina leżała gdzie indziej. Popularne aplikacje Marka Zuckerberga przestały działać, ponieważ nastąpiła globalna awaria, którą spowodowało błędne uaktualnienie protokołu BGP, czyli systemu sterującego ruchem w internecie. Wszystko zaczęło wracać do normy dopiero około północy, więc przez większość czasu nikt nie mógł się ze sobą skontaktować.

Daria od Love Blind zawładnęła sceną! Zobaczcie kulisy ESKA Live

Najpopularniejsza aplikacja w trakcie awarii Facebooka to...

Dużo osób w czasie globalnej awarii aplikacji Marka Zuckerberga, przerzuciło się na TikToka. Przeglądając wtedy panel główny można było natknąć się na świeże trendy, że nie działa Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Choć mogłoby się wydawać, że to właśnie ta apka zrobi w tym czasie największy bum, to jednak tak się nie stało. Na popularności w trakcie globalnej awarii zyskał Telegram, pozyskując aż 70 mln nowych użytkowników! Wiele osób zaczęło szukać alternatywy dla niedziałających komunikatorów i Telegram dużo na tym zyskał.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?
Źródło: Awaria Facebooka przyczyniła się do wzrostu popularności innej aplikacji. Wcale nie chodzi o TikToka!