Atak ZIMY w Polsce wrzesień 2021 nieunikniony. To będzie bomba arktycznego chłodu!

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Atak ZIMY w Polsce wrzesień 2021 nieunikniony. To będzie bomba arktycznego chłodu!

Atak ZIMY w Polsce wrzesień 2021 nieunikniony. To będzie bomba arktycznego chłodu!

2021-09-13 14:30

Lato 2021 powoli się kończy, a co za tym idzie - nadchodzą niskie temperatury. Lada chwila możemy doznać dużego szoku. Wszystko to za sprawą nagłego obniżenia temperatury, które przypada właśnie na sam początek nowej pory roku. Kiedy bomba arktycznego chłodu uderzy w naszym kraju? Ile stopni będzie na termometrach? Przekonajcie się i sprawdźcie garść szczegółów w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Zima w Polsce 2021 - pogoda
  2. Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy spadnie śnieg?

Atak chłodu w Polsce pod koniec września 2021 zaskoczy wiele osób. Ciepło, które pojawiło się w naszym kraju w pierwszej części miesiąca w ogóle nie zwiastowało nadejścia zimnych dni. Tymczasem, zgodnie z najnowszymi przewidywaniami synoptyków i tym, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody 2021 przed nami nagła i nieprzyjemna zmiana temperatur. Stanie się tak chociażby za sprawą huraganu Larry, który dał już się we znaki na Islandii. Mapy pogodowe wxcharts pokazują, że zimno w Polsce zrobi się w okolicach 20 września. W momencie, gdy na południu Włoch na termometrach będzie ponad 15 stopni Celsjusza, to w naszym kraju temperatura zbliży się do 0 stopni Celsjusza. Na dobrą sprawę będzie to pierwszy naprawdę odczuwalny powiew zimy w Polsce. Odczują go również mieszkańcy Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Finlandii.

Shanguy oczarowali słuchaczy wykonując hit C'est La Vie w ESKA Live!

Zima w Polsce 2021 - pogoda

Atak chłodu w Polsce wrzesień 2021 jest nieunikniony. Zimne powietrze zacznie napływać do naszego kraju znad Finlandii i Rosji już od 17 września 2021. Największy powiew arktycznego powietrza będzie odczuwalny natomiast 19 i 20 września 2021. Zima mocno o sobie przypomni, ale poza chłodem nie będzie padać śnieg. W pierwszej kolejności niską temperaturę na termometrze zaobserwują mieszkańcy północnych części Polski, czyli w warmińsko-mazurskim i podlaskim. Niedługo później powiew zimnego powietrza napłynie do województwa mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Jesień 2021 w Polsce: pogoda długoterminowa - huragany i deszcz potwierdzone! [PROGNOZA]

Na szczęście będzie to chwilowy atak chłopu w Polsce i już po 25 września zapowiadany jest powrót ciepłych dni. Ponownie na termometrach w dzień zobaczymy ponad 20 stopni Celsjusza.

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy spadnie śnieg?

Kiedy spadnie śnieg? To pytanie zawsze pojawia się w momencie, gdy kończy się lato, a dni są coraz krótsze. Teraz kwestia opadów białego puchu ponownie będzie poruszana przez osoby, które mocno odczują wrześniowy atak chłodu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ochłodzenie, a także śnieg pojawi się na przełomie listopada i grudnia. Obecne radary pogodowe zwiastują, że tegoroczna zima będzie bardzo śnieżna!

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Źródło: Atak ZIMY w Polsce wrzesień 2021 nieunikniony. To będzie bomba arktycznego chłodu!