Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? Bomba arktycznego chłodu

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? Bomba arktycznego chłodu

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? Bomba arktycznego chłodu

2021-12-08 12:50

Choć jeszcze nie kalendarzowa, to astronomiczna. Śmiało można przyznać, że zima oficjalnie pojawiła się w naszym kraju. Po pierwszych opadach śniegu i powiewach mrozu, trzeba się przygotować na kolejne pogodowe atrakcje. Kiedy bomba arktycznego chłodu uderzy w naszym kraju? Ile stopni będzie na termometrach? Przekonajcie się i sprawdźcie garść szczegółów w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie?

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? Bomba arktycznego chłodu sprawi, że warunki na chodnikach, ale przede wszystkim na drogach będą arcytrudne i wymagające od kierowców pełnego skupienia. Atak zimy 2021 w Polsce sprawi, że będzie trzeba zachować jeszcze większą ostrożność. Czas zmienić letnie buty na zimowe i całkowicie przygotować organizm do dużego mrozu. Na dobrą sprawę pierwsze opady śniegu już za nami, ale już teraz meteorolodzy zapowiadają kolejne. W centrum kraju mają być one jeszcze intensywniejsze. Co więcej zdradzili, jaka będzie pogoda na święta 2021Kiedy i gdzie atak zimy w Polsce 2021? Gdzie i kiedy będzie najzimniej? Prognoza pogody na grudzień nie pozostawia wątpliwości w tych kwestiach.

Sara James - piosenka Somebody na żywo [ESKA LIVE]

Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie?

Atak zimy w Polsce 2021 może niepokoić wiele osób. Tym bardziej, że pogoda w innych częściach Starego Kontynentu również nie napawa optymizmem. Na początku grudnia o trudnych warunkach przekonali się mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Niespodziewanie uderzył sztorm Barra, a to spowodowało powodzie i przerwy w dostawie prądu. Co więcej, według informacji pogodowych włoskich synoptyków od 8 grudnia, z lodowatej północy Europy będą napływać masy zimnego powietrza. Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, że śnieg i mróz ma pojawić się w pierwszej kolejności Piemontu, Lombardii, Ligurii i Veneto. A jak będzie wyglądać sytuacja w Polsce?

Mocny atak zimy w Polsce 2021 nastąpi w różnych dniach, w poszczególnych regionach. W pierwszej kolejności uderzy on w północną część naszego kraju. Ostry chłód z temperaturami minus 11 stopni rano od 8 grudnia 2021 pojawi się w Trójmieście, Szczecinie, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku i powoli będzie przechodzić do centralnej Polski. W następnych dniach o poranku będzie minus 8 stopni Celsjusza, więc wciąż mieszkańcy tych regionów będą mieć do czynienia z ogromnym chłodem. 

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Atak zimy w Warszawie, Poznaniu, Łodzi Krakowie nie odpuści do 20 grudnia. Przynajmniej tak wynika z długoterminowej prognozy pogody, do której zawsze trzeba podchodzić z dystansem. W tych miastach w najbliższych dniach od 3 do -10 stopni Celsjusza. Do tego dojdą opady białego puchu. W Zakopanem będzie jeszcze zimniej. A w najbardziej słonecznym województwie Polski, czyli na Dolnym Śląsku, będzie od 6 stopni Celsjusza do -4 stopni Celsjusza. Przeważać będzie duże zachmurzenie.

Źródło: Atak zimy w Polsce 2021 - kiedy i gdzie największy mróz? Bomba arktycznego chłodu