Ania Świątczak z zespołem Anka rusza na podbój Polski. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

i

Autor: materiały prasowe Ania Świątczak z zespołem Anka rusza na podbój Polski. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

Ania Świątczak z zespołem Anka rusza na podbój Polski. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

2023-05-01 14:25

Anka - za tą krótką nazwą stoi trójka artystów: Ania Świątczak, Piotrek Aleksandrowicz i Robert Kurpisz. Teraz okazuje się, że zespół rusza w trasę koncertową po Polsce i jednego jesteśmy pewni - będzie się działo! Gdzie i kiedy wystąpi Anka? Fani polskiej muzyki będą zachwyceni.

Pandemia przyniosła wiele ponurych chwil, ale spowodowała też kilka rzeczy, które bez niej mogłyby się nie zdarzyć. Pozwoliła przewartościować relacje i sprowadzić losy na nowe tory. Podobnie było ze spotkaniem członków grupy Anka. W czasie pandemii, kiedy dotychczasowe wypracowane schematy działania przestały działać - ta trójka: Ania Świątczak, Piotrek Aleksandrowicz i Robert Kurpisz znalazła przestrzeń, żeby razem na przekór zwątpieniu podjąć próbę stworzenia czegoś nowego. Właśnie tak powstał pierwszy utwór "Zwrotnik raka", który ukazał się latem 2021. "Nad płonącą rzeką" to drugi singiel grupy, opowiadający o bolesnym braku drugiej osoby i potrzebie bliskości, do której powstał bardzo klimatyczny teledysk w nocnej scenerii Warszawy. Chwilę później Anka wydaje "Z Każdą Chwilą Złą" który mówi o nie poddawaniu się nawet w najmniej przyjaznych życiu momentach.

Wiosną 2022 roku na YouTube pojawia się utwór i teledysk "Od Nowa" z gościnnym udziałem Marty Wiśniewskiej, czyli Mandaryny. Odbił się on szerokim echem w mediach i wywołał spore zaskoczenie wśród publiczności. Przełomem okazał się 59 KFFP w Opolu i Konkurs PREMIER, gdzie utwór "Z Każdą Chwilą Złą" zajął drugie miejsce. Od tej chwili praca przy projekcie nabrała rozpędu, ponieważ ANKĘ odkryła szersza publiczność.

Michał Wiśniewski & Paulina Jurczak & Dominik Kudaj - Niekochani (StartUp Music)

Anka - trasa koncertowa [DATY, MIEJSCA]

Zespół Anka rusza w trasę koncertową. Gdzie i kiedy zagrają? Oto lista miast, gdzie wystąpi Ania Świątczak z zespołem pod patronatem Radia SUperNova:

  • 7 maj - Warszawa, Terminal Kultury Gocław - koncert inauguracyjny 
  • 10 maj - Poznań, Klub Pod Minogą
  • 11 maj - Wrocław, Klub Bezsenność 
  • 12 maj - Kraków, Klub Gwarek
  • 14 maj - Leżajsk, Franciszkański Ośrodek Kultury 
  • 17 maj - Katowice, MDK Koszutka 
  • 18 maj - Łódź, Klub Wytwórnia
  • 21 maj - Toruń, Klub Lizard King 
  • 9 czerwca - Lublin, Polskie Radio Lublin 
Sonda
Czy Mandaryna i Anna Świątczak stworzyły dobrany duet?