andrzejki

i

Autor: pixabay.com

Andrzejki 2021 - DATA. Kiedy są Andrzejki i jaka jest tradycja w Polsce?

2021-10-19 15:48

Kiedy w 2021 roku są Andrzejki? Ta data zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto poznać tradycje związaną z tym świętem. To nie tylko imieniny Andrzeja, ale także magiczny czas! Więcej na temat Andrzejek 2021 przeczytacie w artykule poniżej.

Andrzejki 2021 - DATA. Kiedy są Andrzejki i jaka jest tradycja w Polsce? Andrzejki to popularny wieczór, który zbliża się wielkimi krokami. Tego dnia imieniny obchodzą mężczyźni o imieniu Andrzej, ale to nie jedyna okazja do świętowania. Mianowicie Andrzejki to wieczór wróżb, a także idealna okazja do hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Z tej okazji organizowane są imprezy podobne do sylwestra, podczas których zabawa trwa do białego rana. Oprócz tego organizowane są domówki, podczas których odbywa się prawdziwy maraton wróżenia. Lanie wosku, przebijanie papierowego serca igłą, ustawianie butów to tylko część wróżb, które można wykonać w andrzejkowy wieczór. Co ciekawe, dawniej andrzejkowe magiczne zabawy miały charakter wyłącznie matrymonialny. Praktykowały je tylko niezamężne dziewczyny, jednak z czasem święto zaczęło mieć bardziej luźny charakter. Kiedy wypadają Andrzejki w 2021 roku?

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Kiedy są Andrzejki 2021? [DATA]

Kiedy wypadają Andrzejki w 2021 roku? W Polsce święto to obchodzone jest w nocy z 29 na 30 listopada, dokładnie w wigilię świętego Andrzeja. Co ciekawe istnieje również zwyczaj celebrowania Andrzejek w szkołach. Organizowane są dyskoteki, a także przeróżne wróżby, które odbywają się w klasach. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można: lanie wosku, obieranie jabłka, przebijanie papierowego serca igłą, na którym wypisane są imiona chłopaków lub dziewcząt, rzucanie monetą, ustawianie butów i nie tylko.

Sonda
Andrzejki - czy obchodzisz to święto?
Źródło: Andrzejki 2021 - DATA. Kiedy są Andrzejki i jaka jest tradycja w Polsce?