Tadeusz Łyskawa z Papa Dance

i

Autor: AKPA, screen z Facebooka Tadeusz Łyskawa

POTRZEBNA POMOC

Tadeusz Łyskawa z Papa Dance potrzebuje wsparcia. Muzyk ma poważne problemy zdrowotne

2024-02-29 9:38

Współzałożyciel grupy Papa Dance - Tadeusz Łyskawa, mierzy się z problemami zdrowotnymi po przebytym w 2022 roku zawale i udarze mózgu. W związku z tym Polska Fundacja Muzyczna uruchomiła zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć go w trudnej sytuacji.

Pamiętacie takie hity jak "Naj Story", czy "Nietykalni"? To za nie odpowiedzialny jest zespół Papa Dance, który został założony w 1984 roku z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Grupa na przestrzeni lat wydała wiele hitów i zagrała wiele koncertów, jednak w 1990 roku postanowili zawiesić działalność. Zespół wznowił ją w 2001 roku z Pawłem Stasiakiem w roli wokalisty. Niestety z powodu konfliktu z założycielami grupy oraz po kilku zmianach personalnych członkowie zespołu po 2007 kontynuowali swoją działalność jako zespół Papa D. Współzałożycielem grupy jest także Tadeusz Łyskawa, który w ostatnim czasie zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

ZOBACZ TAKŻE: Pamiętasz zespół Video? Sprawdź czy dokończysz ich największe hity

Córka Alicji Węgorzewskiej wyrosła na piękną kobietę

Tadeusz Łyskawa z Papa Dance - zbiórka na rehabilitację

Tadeusz Łyskawa, współzałożyciel Papa Dance i jego były członek, zmaga się ze skutkami poważnej choroby. W 2022 roku artysta przeszedł zawał, a później udar mózgu. Dziś mężczyzna cierpi na niedowład prawej ręki i nogi, padaczkę oraz afazję i potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Niestety leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych, których ani rodzina muzyka, ani jego przyjaciele nie są w stanie pokryć. W związku z tym, Polska Fundacja Muzyczna założyła zbiórkę, by wesprzeć Tadeusza Łyskawę w leczeniu, ponieważ nie przysługuje mu też renta, ani zabiegi refundowane przez NFZ.

- Nie przysługują mu świadczenia rehabilitacyjne ruchowe z NFZ i świadczenie pieniężne wspierające dla osób niepełnosprawnych, gdyż od listopada 2023 r. przebywa w DPS-ie. Nie nabył uprawnień do renty, gdyż zabrakło mu 1,5 roku pracy, więc w ramach podtrzymywanej działalności gospodarczej opłaca składki do ZUS-u. Pieniądze z wynajmu mieszkania pobierane są na pokrycie kosztów utrzymania w DPS-ie - czytamy w opisie zbiórki dla Tadeusza Łyskawy.

Muzykowi z Papa Dance zależy na wychodzeniu z kryzysu zdrowotnego szczególnie ze względu na jego 5-letniego synka, z którym silnie jest związany. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów jego terapii logopedycznej, rehabilitacji oraz zakupu ortezy.

Tych hitów słuchało się ponad 20 lat temu. Sprawdź czy potrafisz je dokończyć

Pytanie 1 z 9
"Znów się zepsułeś i wiem co zrobię..." Co dalej śpiewała Kasia Klich w piosence "Lepszy model"?