ALFA-CRP 2022: co oznacza? O co chodzi? Dlaczego został wprowadzony w Polsce?

i

Autor: pixabay.com ALFA-CRP 2022: co oznacza? O co chodzi? Dlaczego został wprowadzony w Polsce?

ALFA-CRP 2022 - co to jest? Dlaczego został wprowadzony w Polsce?

2022-01-19 12:16

ALFA-CRP został wprowadzony przez Mateusza Morawieckiego od wtorku 18 stycznia 2022 roku, od godziny 23:59 do niedzieli, 23 stycznia 2022 roku do godziny 23:59. To pierwszy stopień alarmu, który został ogłoszony na terenie całego kraju. O co chodzi z ALFA-CRP? Co to jest?

ALFA-CRP w całej Polsce! Czemu został wprowadzony i co to dokładnie jest? Wiele osób zadaje sobie te pytania, ponieważ w Polsce został wprowadzony stan ALFA-CRP. Rozporządzenie o stanie alarmowym wprowadził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Osoby cywilne nie odczują tej decyzji. Jest to informacja przede wszystkim dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej, aby zachowały szczególną ostrożność. Tego typu stopnie alarmowe wprowadza i odwołuje premier na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku, o działaniach antyterrorystycznych. Czy to oznacza, że w Polsce jest zagrożenie zamachów?

Czy będą zdalne 2022? Nauka zdalna w LUTYM musi być wprowadzona?

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

ALFA-CRP 2022: co oznacza?

Stopień alarmowy CRP jest wprowadzony w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, które dotyczy systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej. Wprowadzenie tego stopnia alarmowego oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, ponieważ mogą one zostać naruszone. Są cztery stopnie alarmu: ALFA, BRAVO, CHARLIE i najwyższy DELTA.

Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM to pewniak?

ALFA-CRP 2022: o co chodzi?

ALFA-CRP ma charakter prewencyjny. W komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformowano, że wiąże się on z cyberatakami, do których ostatnio doszło na Ukrainie. Nasz wschodni sąsiad padł ofiarą cyberprzestępców i zostało zablokowanych tam aż 70 serwisów rządowych. W trakcie ataku został odcięty dostęp do platformy Diia, czyli polskiej aplikacji mObywatel.

Sonda
Czy ALFA-CRP został wprowadzony słusznie?
Źródło: ALFA-CRP 2022 - co to jest? Dlaczego został wprowadzony w Polsce?